Craiova

    Economist Contabilitate Primară și Gestiune - Craiova, România - ELECTRIC MASTERS SRL

    ELECTRIC MASTERS SRL
    ELECTRIC MASTERS SRL Craiova, România

    4 zile în urmă

    De peste 20 de ani Aroma Land este alături de clienții noștri, iar numele este sinonim cu calitatea și inovația în acest domeniu. Fascinația naturii, subtilitatea aromelor și răsfățul simțurilor ne-au îndemnat să ducem la un alt nivel arta utilizării esențelor aromatice pentru odorizarea interioarelor și echilibrarea și armonizarea corpului, minții și spiritului
    Obiectivul nostru este ca în următorii ani să creăm și promovăm noi produse și servicii de parfumare și aromaterapie, care să dea curaj oamenilor să se bucure de viață, provocând normalitatea.

    Și pentru asta avem nevoie de un Economist Contabilitate Primară și Gestiune în echipa noastră.
    Pentru acest rol căutăm un bun profesionist care se va ocupa de înregistrarea, verificarea și arhivarea documentelor justificative care stau la baza contabilității financiare.
    În plus, dacă ai experiență anterioară într-o poziție similară, atunci chiar ne-ai captat atenția

    Avem obiective "nerezonabile" deci adu cu tine toate competențele, abilitățile și mai ales cunoștințele și principiile de contabilitate, fiscalitate și legislație în vigoare

    Care vor fi responsabilitățile tale în acest rol?

    Vei introduce documentele financiar-contabile, în ordine cronologică, în programul de contabilitate
    Vei verifica dacă documentele justificative sunt completate legal și conform cu normele fiscale și contabile în vigoare
    Vei înregistra, în programul de gestiune, intrări/ieșiri de marfă în baza documentelor primite (facturi, avize)
    Vei asigura evidența contabilă a stocurilor și reglarea acestora
    Vei elibera și încasa numerar din și respectiv în casa generală
    Vei ține evidența electronică a registrului de casă
    Vei opera încasările și plățile în numerar, conform registrului de casă
    Vei asigura evidența contabilă veniturilor și cheltuielilor, cu încadrarea corecta, pe conturi contabile, a documentelor
    Vei înregistra încasările și plățile în lei conform extrasului de cont
    Vei face înregistrarea în evidența contabilă a obiectelor de inventar și darea lor în consum
    Vei coordona și efectua, împreună cu comisia, inventarierea gestiunii și a patrimoniului (reconciliere solduri terți, inventariere mijloace fixe, obiecte de inventar)
    Vei emite extrase de cont pentru clienți și furnizori și vei ține legătura cu aceștia pentru clarificarea sumelor datorate sau de încasat
    Vei realiza revizuirea contabilă și de gestiune a punctelor de lucru cu vânzare engross și cu amănuntul
    Vei îndosaria și arhiva lunar toate documentele justificative
    Vei avea obligația de a te documenta și de a aplica, în activitatea zilnică, toate modificarile legislative în vigoare
    Vei asigura îndosarierea actelor contabile lunare
    Vei întocmi diverse rapoarte interne solicitate de managementul companiei

    Ca aceste responsabilități să fie "floare la ureche" pentru tine, trebuie să:

    ai o gândire analitică, orientată spre atenția la detalii, analiză și sinteză, pentru a asigura acuratețea și corectitudinea informațiilor contabile
    ai capacitatea de a lua decizii, dar și de a consulta un expert, în funcție de caz
    stăpânești folosirea conturilor contabile
    ai capacitatea de a lucra independent, dar și în echipă
    abilitatea de abordare simultată a mai multor sarcini cu diferite grade de complexitate
    bune abilități de comunicare astfel încât să transmiti eficient și cu claritate informațiile
    ai un "time management" bun, care să-ți permită să livrezi rezultatele la timp
    ai inițiativă și implicare, orientat în găsirea de soluții optime la problemele care apar
    ai atitudine pozitivă și orientare către soluționarea problemelor, în scopul atingerii obiectivelor companiei
    fii o persoană organizată, receptivă, motivată și dornică să evolueze profesional
    utilizezi pachetului MS Office (Microsoft Excel, Word) și Google Suite
    să deții studii economice, de contabilitate; experiența de lucru, de minim 1-2 ani, în domeniul contabilității financiare și de gestiune constituie un avantaj
    ai experiență în utilizarea de platforme ERP; experiența de lucru în Trendix constituie un avantaj

    Hai în echipa noastră și....

    vei avea un pachet salarial corelat cu performanțele profesionale
    te vei dezvolta profesional, construind succesul alături de o echipă entuziastă
    vei beneficia de buget de învățare și creștere atât personală cât și profesională

    Mai direct, vrem o persoană căreia nu îi este frică să viseze drumul spre Marte și are determinarea de a fi mereu cu un pas înaintea noului și inovației, de a-și asuma greșelile proprii și de a promite că va adera la valorile noastre: respect, responsabilitate, evoluție, echilibru.

    Dacă ai rezonat cu ce ai citit până acum, ACȚIONEAZĂ Hai să ne cunoaștem

    Lasă-ne CV-ul tău, iar noi te vom contacta pentru a stabili o întâlnire în care să ne cunoaștem

    În cazul în care nu ești tu acea persoană din descrierea de mai sus, dar cunoști persoana potrivită pentru noi, spune-i și poate o vei ajuta să-și construiască o carieră de succes

  • Calipso SRL

    gestionar depozit

    2 zile în urmă

    Calipso SRL Afumați, România Full time

    Vrei sa faci parte dintr-o echipa dinamica de profesionisti? Calipso este o companie cu 100% capital romanesc aflata in topul producatorilor romani de apa imbuteliata si sucuri carbonatate. Infiintata in anul 1991 si activand pe piata de profil din Romania, Calipso functioneaza d ...

    contabil

    CALIPSO SRL isi mareste echipa Suntem in cautarea unui Contabil care sa intregeasca echipa noastra de profesionisti. · Canditatul ideal: · studii superioare economice; · de preferat experienta minim 3 ani in contabilitate; · cunoasterea practicilor contabile ale unei companii de ...