Locuri de muncă

    Contabil Sef - Băile Olănești, România - TISA

    TISA
    TISA Băile Olănești, România

    5 ore în urmă

    Descriere
    Contabil Șef
    Compania noastră caută un Contabil Șef dedicat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre din departamentul financiar. Dacă ești o persoană organizată, cu abilități excelente de conducere și o vastă experiență în domeniul contabilității, această poziție ar putea fi potrivită pentru tine.

    Responsabilitati:

    • Respecta toate reglementările contabile-financiare

    • Efectueaza operatiunile de inchidere contabilitate lunara / trimestriala / anual

    • Intocmeste bilanţuri, situaţii de profit-pierdere, bugete, prognoze financiare etc.

    • Efectueaza audituri si calculeaza taxe, supervizează inventare

    • Soluții de optimizare fiscală, de limitare a pierderilor

    • Păstrează legatura cu instituțiile financiare

    • Coordonează departamenul financiar ce este format din contabil primar și gestionar

    Cerinte:

    • absolvent al invatamantului superior economic de specialitate

    • cunostinte solide pentru legislatia si sistemul organizatoric si financiar-contabil;

    • conducerea contabilitatii computerizate

    • capacitate de analiza, sinteza, organizare si conducere, gandire logica

    • drept de semnătură, Certificare CA/CECCAR reprezintă un avantaj

    • persoana corecta, serioasa, obiectiva.

    Beneficiile acestei poziții includ un pachet salarial competitiv, decontul navetei, mesele asigurate la locul de muncă și un mediu de lucru dinamic și colaborativ.
    Dacă ești o persoană motivată, cu o pasiune pentru contabilitate și dorești să faci parte dintr-o echipă profesionistă, te încurajăm să aplici pentru poziția de Contabil Șef în cadrul companiei noastre.