Ospatar asistent - București, România - HRS STAFFING SERVICES S.R.L.

    HRS STAFFING SERVICES S.R.L.
    Pentru unul dintre clientii nostri, restaurant in centrul comercial AFI Cotroceni, recrutam Ospatar-Asistent.
    Responsabilitati Principale:

    Servirea clientilor: Asista chelnerul principal in servirea clientilor, asigurandu-se ca toate cerintele acestora sunt indeplinite conform standardelor stabilite.
    Pregatirea mesei: Ajuta la aranjarea meselor, inclusiv la asezarea servetelelor, tacamurilor si a paharelor.
    Servirea mancarii si bauturilor: Ajuta la transportul si servirea mancarii si bauturilor de la bucatarie la mesele clientilor.
    Curatarea si rearanjarea mesei: Participa la curatarea meselor dupa plecarea clientilor si pregateste mesele pentru clientii urmatori.

    Alte Responsabilitati:

    Mentinerea curateniei: Asigura curatenia in zona de servire si in alte spatii ale restaurantului.
    Gestionarea inventarului: Contribuie la gestionarea si reimprospatarea inventarului de bauturi si alte materiale necesare in servire.
    Colaborare cu echipa: Colaboreaza strans cu ceilalti membri ai echipei pentru a asigura un serviciu fluid si eficient.

    Competente si Abilitati Necesare:

    Orientare catre client: Capacitatea de a satisface nevoile clientilor cu profesionalism si amabilitate.
    Comunicare eficace: Abilitatea de a comunica clar si eficient cu colegii si clientii.
    Rezistenta la stres: Capacitatea de a lucra intr-un mediu rapid si adesea stresant.
    Flexibilitate: Disponibilitatea de a lucra in ture, inclusiv in weekenduri si sarbatori.
    Atentie la Detalii: Acuratete in urmarirea standardelor de serviciu si in mentinerea calitatii serviciului.

    Doar candidatii eligibili vor fi contactati in maxim 2 saptamani. Toate informatiile vor fi tratate ca fiind strict confidentiale.