Buzău

    proiectant inginer mecanic - Buzău, România - Orange1 Foundry Europe SRL

    Orange1 Foundry Europe SRL
    Orange1 Foundry Europe SRL Buzău, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Descriere post proiectant inginer mecanic
    Compania noastră caută proiectanti ingineri mecanici talentat și creativ pentru a se alătura echipei noastre din departamentul de inginerie. Dacă ești pasionat de inovație, ai o abordare analitică și o atenție deosebită la detalii, acest rol ar putea fi potrivit pentru tine.
    Responsabilități:

    Dezvoltarea și proiectarea componentelor mecanice conform cerințelor specifice ale proiectului
    Colaborarea strânsă cu echipa de inginerie pentru a asigura implementarea corectă a proiectelor
    Organizarea si coordonarea intregului proces de elaborare si aplicare a celor mai bune solutii tehnice si economice
    Identificarea și rezolvarea eficientă a problemelor tehnice întâmpinate în timpul procesului de proiectare
    Documentarea detaliată a proiectelor și raportarea periodică a progresului înregistrat

    Cerințe:

    Studii superioare în domeniul ingineriei mecanice
    Experiență anterioară în proiectare și dezvoltare de produse mecanice
    Cunoștințe solide de programe CAD și alte instrumente de proiectare asistată de calculator
    Abilități excelente de comunicare și lucru în echipă
    Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită

    Beneficiile de a lucra în echipa noastră includ oportunități de creștere profesională, mediu de lucru dinamic și provocator, precum și posibilitatea de a contribui la proiecte inovatoare care pot schimba industria. Dacă ești pregătit să-ți pui în valoare abilitățile și creativitatea într-un mediu stimulant, te încurajăm să aplici pentru acest post de proiectant inginer mecanic.

  • voestalpine Railway Systems Romania SA

    Proiectant inginer mecanic

    3 zile în urmă

    voestalpine Railway Systems Romania SA Buzău, România

    Candidatul IdealDaca esti o persoana comunicativa, energica, cu spirit de echipa, adaptabila si proactiva te asteptam sa te alaturi echipei de Proiectare din cadrul companiei noastre.Pentru aceasta ai nevoie de:- studii superioare tehnice de specialitate finalizate - T.C.M.;- cun ...

  • Repede Pressure Control

    Inginer mecanic proiectant

    Repede Pressure Control Mizil, România Full time

    Inginer Mecanic Proiectant · Criterii de selectie pentru acest job: · Peste 3 ani experienta in munca · Candidatul ideal: · INGINER MECANIC PROIECTANT - MIDDLE – SENIOR · Experienta in domeniul proiectarii de utilaje industriale minim 2 ani; · CANDIDATUL IDEAL: · Studii superioar ...

  • TREI BRUTARI SA Buzău, România Full time

    Daca esti pasionat de mentenanta utilajelor automate si esti pregatit sa faci parte dintr-o echipa dedicata, asteptam sa ni te alaturi · Suntem o companie cu o traditie indelungata si o viziune orientata catre viitor. Echipata cu cele mai moderne utilaje automate de fabricatie, n ...