Timişoara

    Customer Support Engineers and Technicians - Timișoara, România - ALFA TEST SRL

    ALFA TEST SRL
    ALFA TEST SRL Timișoara, România

    1 săptămână în urmă

    ALFA TEST este lider regional in domeniile de testare si automatizare flexibila - echipamente, servicii si aplicatii. Avem majoritar ca si clienti, firme multinationale din Romania, Ungaria, Bulgaria, Serbia, Macedonia de Nord si Slovenia si suntem intr-o perioada de dezvoltare accentuata a activitatii .
    Pentru acest job avem urmatoarele cerinte :
    - Experienta de minim un an in utilizarea si intretinerea sistemelor de Inspectie cu Raze X si a celor de Inspectie Optica Automata
    - Experienta in utilizarea si intretinerea de echipamente ICT, Flying Probe sau a Robotilor Industriali constituie un avantaj
    - Intelegerea mediului de lucru industrial, experienta in domeniul inspectiei si testarii in industria electronica (minim 2 ani) constituie un avantaj;
    - Cunostinte practice de electronica (analogica / digitala), abilitatea de a lucra dupa scheme electrice;
    - Bune cunostinte PC si in utilizareaea echipamentelor de masurare;
    - Abilitati practice in domeniul mecanic si electric, abilitatea de a intelege documentatii tehnice;
    - Limba Engleza, scris si vorbit;
    - Disponibilitate la deplasari de pana la 50% din timpul de lucru si program flexibil;
    - Gandire analitica, capacitate organizatorica si initiativa;
    - Seriozitate si profesionalism, capacitatea de a lucra atat individual cat si in echipa;
    - Carnet de conducere Cat. B – experienta in conducerea autoturismului de minim 2 ani;

    Responsabilitati:
    - Instalare, service, intretinere si dezvoltarea de aplicatii pentru echipamentele de Inspectie Optica Automata (AOI) si cu Raze X la clienti din Romania , Bulgaria, Serbia, Slovenia si Macedonia de Nord;
    - Sustinerea de cursuri pentru platformele reprezentate;
    - Oferirea de consultanta de specialitate clientului;
    - Participarea la activitati de promovare si suport pentru vanzari;

    Beneficii:
    - Acces la tehnologii de ultima ora in domeniul industriei electronice;
    - Dispunem de echipamente demo de inspectie si testare de ultima generatie si oferim cursuri de specializare atat intern cat si la furnizori;
    - Posibilitatea de dezvoltare profesionala, avem acces la centrele de dezvoltare si suport ale firmelor ce le reprezentam;
    - Salariu atractiv si mediu de lucru placut.

    Asteptam CV-ul dumneavoastra. Doar persoanele selectate pentru un interviu vor fi contactate.

  • PROHUMAN APT SRL

    Test and Debug Engineer

    PROHUMAN APT SRL Timișoara, România Full time

    Our client is in a strong growth phase and with our new Manufacturing and Aftermarket Services company in Timisoara, Romania we continue to strengthen our positions in the telecom business. · As Test and Debug you get the opportunity to part of the journey of starting a new compa ...

  • BCS AUTOMOTIVE INTERFACE SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.

    Automation Engineer

    BCS AUTOMOTIVE INTERFACE SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. Remetea Mare, România Full time

    BCS Automotive Interface Solutions offers great opportunities. It combines the experience of a long-standing automotive supplier, which has existed for almost 70 years and employs 3,500 people worldwide, with the exciting challenges of a new company, as it has recently become ind ...

  • Webasto

    Manufacturing Engineer

    Webasto Arad, România

    Webasto is looking for: · Responsibilities: ·  Planning, ordering and ownership of production equipment ·  Ensuring equipment is robust and repeatable, in terms of quality products ·  Support an environment where continuous improvement is part of day to day activities ·  Supp ...