Operator productie

    Operator productie - Ghimbav, România - INTERSNACK ROMANIA

    INTERSNACK ROMANIA
    INTERSNACK ROMANIA Ghimbav, România

    6 zile în urmă

    Descriere
    Ne lipseste un ingredient special. Ai putea fi tu?
    Avem nevoie de: PACKAGING OPERATORS
    De ce: Opereaza roboti, masini de ambalat volumetrice si gravimetrice, cat si a echipamentele auxiliare (imprimante, aplicatoare de etichete, inseratoare, benzi transportoare).
    Responsabilitati:

    Urmareste si respecta planul de productie saptamanal
    Participa efectiv la curatenia saptamanala prin realizarea curateniei la masinile de ambalat si roboti
    La fiecare inceput de productie, verifica masina de ambalat, cantarul masinii de ambalat, robotii de ambalat, echipamentele auxiliare (masina de aplicat etichete, aplicator data, masina de inserat gadgeturi, aparate tiparire cutii, detectoare de metale, etc.) si le aduce in parametri de functionare
    La fiecare inceput de productie (prima productie din saptamana) efectueaza calibrarea cantarelor de la masinile de ambalat gravimetrice
    La fiecare inceput de productie se asigura ca masinia de ambalat este echipata corespunzator pentru sortimentul care urmeaza sa se produca
    Regleaza si ajusteaza parametrii masinilor de ambalat, in vederea realizarii unui produs finit, care Indeplineste toate cerintele de calitate si sa se incadreze in consumuri la materii prime si materiale.
    Urmareste functionarea corespunzatoare a masinii de ambalat, a echipamentelor si anunta seful de tura sau departamentul tehnic (mecanici, electricieni, electronişti) despre defectiunile aparute
    Nu paraeste locul de munca in cazul unor defectiuni tehnice si ofera suport departamentului de mentenanta.

    Ce te califica pentru acest rol:

    Studii medii / postliceale / superioare (industria alimentara prezinta avantaj)
    Experienta in spatiul de productie minim 1 an, avantaj
    Cunostinte minime de mecanica, pneumatica
    Rezistenta si adaptabilitate la sarcini de lucru schimbatoare
    Persoana cu simt de raspundere, planificare si organizare
    Disponibilitate de a lucra in schimburi

    Ce oferim:
    Un rol cu unul dintre cei mai mari producatori de snack-uri sarate din Europa si un loc intr-o echipa care apreciaza individualitatea, opiniile si ideile tale, si care va sarbatori dezvoltarea ta profesionala. Oferim salariu si pachet de beneficii competitive.

  • PROHUMAN APT SRL

    Programator CNC

    2 săptămâni în urmă

    PROHUMAN APT SRL Ghimbav, România Full time

    Executarea programelor CNC de strunjire si frezare in softul ESPRIT si MASTERCAM · • Primeste, centralizeaza si verifica fisierele necesare in realizarea programelor la Masini Unelte Comanda Numerica. · • Programeaza masinile unelte cu comanda numerica avand in vedere realizarea ...

  • PROHUMAN APT SRL Ghimbav, România Full time

    Prohuman APT este in cautarea unui nou coleg Programator masuratori metrologice CMM pentru clientul sau din Parcul Industrial Ghimbav, ce se ocupa cu productia de diferite rulmenti pentru diferite industrii. · Cerinte: · * studii superioare tehnice; · * notiuni de desen tehnic la ...