Disponent-Planificator - Ghimbav, România - SC Premium AEROTEC SRL

    SC Premium AEROTEC SRL
    SC Premium AEROTEC SRL Ghimbav, România

    2 zile în urmă

    Descriere
    Candidatul Ideal:

    Studii superioare în domeniul tehnic sau economic;
    Experiență minim 1-3 ani pe un post similar;
    Cunoștiințe de Ms – Office și SAP;
    Cunoștințe de engleză și/sau germană;
    Atenție la detalii, proactivitate;

    Responsabilități:

    Responsabil pentru coordonarea, controlul și implementarea obligațiilor contractuale în domeniul administrării producției;
    Se asigură de încadrarea în timpul de fabricație al operațiilor la terți, astfel încât termenul de livrare contractat la clientul final, să fie respectat;
    Menține legătura între clientul final, furnizorul de servicii, departamentele de producție și logistică, asigurandu-se totodată de finalizare, prin livrarea comenzilor;
    Determină capacitatea performantei maxime și normale de producție;
    Transmite informaţia referitoare la capacitatea de producţie;
    Întocmește rapoarte centralizatoare de material (HTZ) și de capacități de producție programate, în vederea luării deciziilor optime;
    Raportează periodic încărcarea capacității de producție, prin programul de fabricație realizat în perioada raportată, începând de la nivel de utilaj, secție de producție până la cel al intreprinderii;
    Raportează săptămânal datele referitoare la situația comenzilor de lucru către și de la furnizorul de servicii sau client;