Electrician

    electrician - Ovidiu, România - SC CEMROM SA

    SC CEMROM SA
    SC CEMROM SA Ovidiu, România

    6 zile în urmă

    Descriere
    Locatie:
    Fabrica de ciment CEMROM ., (drumul spre Corbu, vis-a vis de Petromidia
    Navodari)

    Se ofera:

    Salariu motivant

    Prima Paste, Craciun, bonusuri periodice in functie de performanta

    Conditii necesare privind ocuparea postului :
    - Studii medii de calificare in domeniul electric / automatizari industriale;
    - Cunostinte de limba engleza;
    - Cunostinte specifice: operare pe calculator;
    - Experienta la alte locuri de munca.

    Abilitati, calitati si aptitudini necesare:
    - Lucru in echipa si adaptibilitate rapida la mediul de lucru;
    - Dexteritate si rapiditate in manuirea instrumentelor, a echipamentelor de testare si
    detectare, a lampilor indicatoare, a echipamentelor de masurat;
    - Rabdare si precizie;
    - Disponibilitate de lucru in ture.

    Sfera relationala: Se subordoneaza Sefului departament electric.

    Locul de munca: Instalatiile electrice si statiile trafo corespunzatoare instalatiei de macinare, benzi transportoare, instalatia de incarcare vrac si instalatia de insacuire si paletizare ciment, instalatie granulare filer calcar, filer dolomitic

    Descrierea postului:
    - verifica starea tehnica a instalatiilor electrice si a tuturor tablourilor electrice de pe flux si a celor din statiile trafo;
    - urmareste si intretine echipamentele de protectie din dotarea benzilor;
    - asigura ordinea si curatenia in instalatiile electrice;
    - informeaza seful ierarhic despre problemele aparute si modul de remediere al acestora;
    - participa si isi da concursul la reparatiile accidentale;
    - verifica permanent instalatiile electrice aferente instalatiei de macinare si ale instalatiei de insacuire si paletizare ciment.