Reglor mecatronica - Hunedoara, România - DRÄXLMAIER România

    DRÄXLMAIER România
    DRÄXLMAIER România Hunedoara, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    DRÄXLMAIER România background
    Căutăm un Reglor mecatronică pentru a se alătura departamentului Industrializare.

    Responsabilități:

    Instalarea/mentenanța/repararea mașinilor și/sau instalațiilor cât și a sistemelor tehnice și producerea/montarea mijloacelor de producție;
    Execuția lucrărilor de întreținere și reparații foarte dificile la mijloacele de producție foarte complexe din punct de vedere tehnic;
    Montarea mijloacelor de producție foarte complexe conform prescripțiilor și verificarea capabilității de funcționare;
    Determinarea cauzelor erorilor/deranjamentelor la mijloacele de producție complexe cu componente mecanice, hidraulice, pneumatice, electrice etc;
    Realizarea reviziilor și a întreținerii preventive pentru utilaje complexe (cum ar fi capeți de roboți, mese de montaj, sisteme de alimentare complexe, roboți KUKA, senzori aferenți utilajelor);
    Punerea în funcțiune a mijloacelor de producție recondiționate/ produse și adaptarea comenzilor mașinilor, corectarea programelor de prelucrare, executarea de rulaje de testare și de verificări de funcționare și întocmirea documentației corespunzătoare.

    Cerințe:

    Minim școala profesională (profil electrician sau electronist);
    Experiență în lucrul pe mașini unelte ( experiență ca lăcătuș-mecanic, electromecanic);
    Experiență în electronică reprezintă avantaj;
    Cunoștințe de bază privind roboții industriali;
    Cunoștințe operare PC;
    Înțelegere tehnică, gândire logică, fiabilitate, orientare spre proces, inițiativă proprie, bune capacități de comunicare, orientare spre client, spirit autodidact, orientare spre obiectiv, lucru în echipă.

    Beneficii:

    Training inițial;
    Posibilități de avansare în carieră;
    Mediu de lucru competitiv.