Bucharest

    Inginer proiectant CCIA - București, România - Alpin Construct SRL

    Alpin Construct SRL
    Alpin Construct SRL București, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    INGINER PROIECTANT CCIA

    CERINTE: Studii superioare de specialitate finalizate; Experiență de lucru în proiecte complexe: minim 2 ani; Cunoștințe foarte bune în ceea ce privesc normele și legislația în vigoare; Capacitatea de a lucra atât singur cât și în echipă în toate fazele elaborării unui proiect; Realizare coordonare proiecte cu celelalte specialități, asigurând rezolvarea eventualelor neconcordanțe; Capacitate de organizare proiect și creativitate. PROGRAME DE SPECIALITATE Cunoscător al programului de proiectare Archicad / Autocad / Allplan, suita Office (Word, Excel, Power point).

    CANDIDATUL IDEAL: Organizare, planificare; Comunicare și lucru în echipă; Capacitatea de a lua decizii și de a-și asuma responsabilități; Lucrul cu termene limită; Creativitate; Capacitate de adaptare la noi informații; Lucrul la mai multe proiecte în același timp.
    BENEFICII: Job sigur și pe termen lung; Program de lucru flexibil; Pachet salarial care compensează experiența și rezultatele; Mediu de lucru stimulativ.

    RESPONSABILITATI: Implicarea în dezvoltarea unor concepte și proiecte complexe: birouri, blocuri de locuit, hale pentru depozitare și/sau producție, construcții sportive, scoli, spitale etc Întocmirea proiectelor: părți scrise și părți desenate, liste de cantități, fișe tehnice etc. Întocmirea documentaţiilor pentru obţinerea avizelor, acordurilor şi a autorizaţiilor de construire Urmărirea proiectului în toate etapele de execuție inclusiv coordonarea cu celelalte specialități (Urbanism, Arhitectură, Instalații, Topometrie, Geodezie) Asistență tehnică pe șantier. Înțelegerea părților scrise și desenate în vederea elaborării de modele 3D detaliate cu acuratețe; Lucrul în cadrul echipei alcătuite din membri experimentați pe o plajă largă de specialități. Disponibilitate la deplasări în țară; Deținerea permisului de conducere categoria B constituie un avantaj.

  • SC SAGEX CONSTRUCT SRL

    INGINER decontare in santier

    4 zile în urmă

    SC SAGEX CONSTRUCT SRL București, România Full time

    Cerințele postului: · Studii de specialitate în domeniu UTCB – CCIA; · Cunoștințe tehnice solide; · Experiență în ofertarea/decontarea/lucrul cu fișele limită ale proiectului; · Cunoștințe bune de operare în Autocad, MS Word, Excel; ERP; · Lb. Engleză – nivel mediu/avansat; · P ...