Talent Acquisition Specialist - București, România - Dr. Max Romania

    Dr. Max Romania
    Dr. Max Romania București, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Facem echipă împreună
    Dr. Max România este în căutarea unui Talent Acquisition and Retention Specialist în cadrul Departamentului Staffing, Head Office București.
    Care sunt responsabilitățile postului?

    Vei dezvolta și menține relațiile de business cu stakeholderii din organizație;
    Vei gestiona procesele de recrutare pentru rolurile deschise, ajutând managerii să identifice și să atragă în echipa cei mai potriviti candidați;
    Vei publica anunțurile de recrutare pe platformele de recrutare, pe rețelele sociale și forumurile de locuri de muncă;
    Vei vizualiza profilele candidaților, vei susține interviurile, vei recomanda candidații potriviți, vei oferi suport pentru organizarea interviurilor finale, vei prezenta ofertele de angajare candidaților selectați;
    Vei oferi suport în activitățile de integrare a noilor angajați;
    Vei participa la proiectele de Employer Branding și alte inițiative de resurse umane;
    Vei oferi suport managerilor în relația cu angajații, asigurându-te că politicile și procedurile companiei sunt implementate în mod corespunzător;
    Vei ține evidența fișelor de post, asigurându-te că sunt actualizate conform organigramelor;
    Îți vei actualiza permanent cunostințele, fiind la curent cu tendințele și tehnicile inovatoare de recrutare.

    Ce așteptăm de la tine?

    Să ai studii superioare finalizate;
    Să ai minim 1 an experiență pe un rol similar (reprezintă avantaj experiența în companii din domeniul retail);
    Să ai cunostințe despre practicile de recrutare;
    Să ai abilități excelente de comunicare și ascultare;
    Să ai abilitatea de a construi relații interpersonale;
    Să ai foarte bune abilități de comunicare și relaționare;
    Să ai abilități de planificare și organizare;
    Să ai abilități analitice, cu orientare spre rezultate;
    Să ai abilități de prioritizare și de a gestiona mai multe proiecte simultan;
    Să ai cunoștințe avansate de MS Office;
    Să ai carnet de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări.

    Ce îți oferim?

    Mediu de lucru într-o companie stabilă de distribuție și retail farmaceutic cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi;
    Oportunitatea de a-ți crește cariera, de a te dezvolta și de a promova alături de o echipă de profesioniști;
    Mod de lucru hibrid și program de lucru flexibil;
    Investiție în dezvoltarea profesională și personală cu ajutorul programelor de training de specialitate, soft skills, management, access la platforma e-learning și Bookster;
    Pachet salarial format din salariu fix competitiv, bonusuri pentru recunoașterea performanței și portofoliu diversificat de beneficii;
    Zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, până la maxim 24 zile;
    Zile libere și sprijin financiar pentru evenimentele importante din viața ta și a familiei;
    Oferte speciale la achiziția de bunuri și servicii, asigurate de către partenerii companiei;
    Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale.

    Dr. Max România, parte a Dr. Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din România, care oferă servicii integrate de import, distribuție și retail farmaceutic. Suntem ghidați de valori precum: grijă, curaj, orientare către clienți si responsabilitate și credem cu tărie că doar împreună construim o zi de mâine mai sănătoasă.