CHIMIST în fabrica de vopsele April 91 - Prejmer, România - APRIL91

    APRIL91
    APRIL91 Prejmer, România

    5 zile în urmă

    Mărim capacitatea de producție, căutăm coleg CHIMIST la fabrica de vopsele April 91
    Cerințe:

    Studii superioare în domeniul chimiei
    Experiența profesională similară reprezintă un avantaj
    Cunoștințe de operare a softurilor specifice echipamentelor de analiză + Word și Excel
    Bune abilităţi de comunicare, lucru în echipă, atitudine proactivă, dorință de dezvoltare pe plan profesional
    Capacitate de efort intelectual, de învățare susținută a tehnicilor și metodelor specifice.
    Orientare spre rezultate și productivitate

    Responsabilități:
    - Supraveghează și verifică procesul de fabricație.
    - Verifică utilizarea corectă a echipamentelor tehnice și manipularea corectă a materiilor prime și a materialelor.
    - Cunoaște și respectă procedurilor interne.
    - Participă la validările de metodă în laborator (execuție, calcule).
    - Efectuează analize fizico-chimice, cu respectarea instrucţiunilor de lucru și procedurilor operaționale.
    - Testează conformitatea proceselor și a produselor.
    - Stabilește necesarul de materii prime si materiale și transmite comenzile necesare.
    - Asigură respectarea condițiilor și normelor de protecția mediului.
    Beneficii:
    Transport asigurat la/de la locul de muncă, tichete de masă, bonus de vacanță, prime de sărbători, acces la servicii medicale în sistem privat și un salariu atractiv

    Abia așteptăm să ne cunoaștem