Specialist SEO - București, România - Mappando Marketing IT (București)

    Mappando Marketing IT (București)
    Mappando Marketing IT (București) București, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Mappando IT SRL caută un Specialist SEO pasionat și cu experiență, cu abilități avansate în optimizarea SEO atât on-page cât și off-page, pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Candidatul ideal trebuie să aibă o înțelegere profundă a optimizării pentru motoarele de căutare, cu o concentrare specială pe platforma WordPress, dar și pe alte CMS-uri.
    Responsabilități:

    Implementarea strategiilor SEO on-page și off-page pentru a îmbunătăți vizibilitatea și rankingul în motoarele de căutare.
    Analiza și optimizarea structurii site-ului, a conținutului, a etichetelor meta și a altor elemente esențiale SEO.
    Colaborarea strânsă cu echipa de dezvoltare web pentru implementarea celor mai bune practici SEO în proiectele noastre.
    Monitorizarea performanței SEO și raportarea periodică a progresului utilizând instrumente precum Google Analytics și Google Search Console.
    Realizarea cercetării de cuvinte cheie și adaptarea strategiilor de conținut pentru a atrage traficul țintă.
    Implementarea strategiilor de link building și îmbunătățirea autorității de domeniu.

    Cerințe:

    Experiență dovedită în optimizarea SEO, preferabil pe platforma WordPress.
    Cunoștințe solide despre cele mai recente tendințe și actualizări în SEO.
    Abilitatea de a folosi eficient instrumente SEO precum Google Analytics, SEMrush, Moz sau echivalente.
    Experiență cu optimizarea SEO off-page și tehnicile de link building.
    Excelente abilități de comunicare și lucru în echipă.
    Atitudine proactivă și capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan.

    Ce oferim:

    Oportunitatea de a lucra într-o companie inovatoare și în creștere.
    Pachet salarial competitiv.
    Oportunități de dezvoltare profesională și învățare continuă.