Manager financiar - Crevedia, România - Vitall srl

    Vitall srl
    Vitall srl Crevedia, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Cerinte:
    - Cunostinte analiza financiara si risc financiar si cunostinte aprofundate de legislatie financiar- contabila
    - Experienta intr-o pozitie de management financiar, in cadrul unei companii din industrie/ productie
    - Cunostinte SAP
    - Limba engleza- nivel avansat
    - Sa stie sa planifice, organizeze si sa coordoneze membrii echipei
    - Implicare, corectitudine si seriozitate si spirit de echipa
    - Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si social

    Responsabilitati:

    Asigura operationalizarea din punct de vedere financiar contabil a obiectivelor strategice stabilite impreuna cu directorul general si conducerea companiei;
    Asigura organizarea, conducerea si controlul activitatii financiare a companiei in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
    Intocmeste bugete de venituri si cheltuieli
    Realizeaza si implementeaza managementul prin bugete si centre de costuri si profit
    Realizeaza la timp inregistrarile financiar contabile
    Gestioneaza relatia cu bancile si furnizorii
    Asigura consultanta in management financiar si controlling pentru directorul general al companiei
    Se ocupa de controlul indicatorilor de business
    Gestioneaza performantele membrilor echipei din departamentul coordonat
    Raspunde de managementul riscului, control financiar si evaluarea investitiilor
    Monitorizeaza departamentul de contabilitate
    Este responsabil pentru pregătirea situaţiilor financiare şi rapoarte, bugete şi prognoze:

    Dezvolta si utilizeaza predictii si analize financiare pentru a furniza informatii specifice esentiale despre situatia economic-financiara a companiei;
    Elaboreaza bugetul de venituri si cheltuieli si planul anual de investitii impreuna cu Directorul General;
    Analizeaza si recomanda imbunatatiri ale sistemelor financiare, politicilor si procedurilor firmei, care sa contribuie la cresterea profitabilitatii;

    Beneficii:
    Pachet salarial motivant
    Abonament medical
    Program L-V - 08:00-17:00
    Sediu Crevedia, DB