Timişoara

    Assistant buyer Purchasing Interior ROM - Timisoara, România - D-Career

    D-Career
    D-Career Timisoara, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    Căutăm un Commodity Buyer pentru departamentul nostru de Purchasing Interior.

    Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste

    Responsabilități:

    • Implementarea strategiei de achiziții
    • Asigurarea realizării achizițiilor pentru grupele de mărfuri alocate conform nevoilor clienților interni și externi, în conformitate cu politicile și procedurile DRÄXLMAIER, având în vedere optimizarea si reducerea costurilor;
    • Oferă suport Global Buyer-lui / Lead Buyer-ul /în extinderea strategiilor globale și / sau regionale pe grupele de mărfuri;
    • Implementează managementul și dezvoltarea rețelei de furnizori în coordonare cu Global Buyer-ul / Lead Buyer-ul și cu SQE;
    • Pune în aplicare şi participă la strategia furnizorilor in conformitate cu strategia DRÄXLMAIER;
    • Solicita oferte de preț din piața din regiunea alocată și întocmește comparații relevante pentru materiile prime vizate.

    Cerințe:

    • Studii universitare finalizate;
    • Minim 3 ani experiență pe o poziție similară;
    • Cunoștințe de prelucrare electronica a datelor (MS-Office, Excel, Outlook);
    • Cunoștințe de limba engleza – avansat; Germana – reprezintă un avantaj.

    Beneficii:

    • Training inițial, programe de dezvoltare;
    • Prime anuale;
    • Mediu de lucru competitiv;
    • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume.

    Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Assistant buyer Purchasing Interior ROM.

    Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.