Tehnician mentenanta linie automata vopsitorie - Mioveni, România - Farplas & Smart Solutions

    Farplas & Smart Solutions
    Farplas & Smart Solutions Mioveni, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Tehnician Mentenanță Linie Automată Vopsitorie
    Compania noastră caută un Tehnician de Mentenanță specializat în linii automate de vopsitorie pentru a se alătura echipei noastre din fabrică. Dacă ești pasionat de tehnologie, ai abilități excelente de rezolvare a problemelor și experiență în mentenanța echipamentelor industriale, această poziție ar putea fi potrivită pentru tine.
    Responsabilități:

    Asigurarea funcționării optime a liniei automate de vopsitorie;
    Realizarea inspecțiilor periodice și intervențiilor de mentenanță preventivă;
    Identificarea și remedierea rapidă a defecțiunilor tehnice;
    Colaborarea cu echipa de producție pentru optimizarea procesului de vopsire;
    Documentarea activităților desfășurate conform standardelor companiei.

    Cerințe:

    Experiență anterioară în mentenanța echipamentelor industriale, preferabil linii de vopsitorie;
    Cunoștințe despre roboți, pompe, suflante, transportoare ;
    Cunostinte de baza programare roboti 6 axe (de preferat Fanuc);
    Realizeaza mentenata accidentala pentru cabina de vopsire, roboti, pompe, suflante, cuptoare, conveior
    Realizeaza mentenanta planificata pentru cabina de vopsire, roboti, pompe, suflante, cuptoare, conveior
    Identifica si implementeaza idei de imbunatatire pentru reducerea costurilor de mentenanta si pentru utilitati (energie si combustibil)
    Experiență de lucru cu modulul SAP PM și TPM.
    Competențe tehnice: TPM, depanare, programare robot
    Foarte bune abilitati de comunicare, lucru in echipa si deschis pentru a invata lucruri noi
    Flexibilitate și disponibilitate pentru program de lucru în schimburi.

    Beneficii:

    Oportunitatea de a lucra cu echipamente tehnologice de ultimă generație;
    Mediu de lucru dinamic și provocator;
    Posibilități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei;
    Pachet salarial atractiv și beneficii suplimentare.

    Dacă ești o persoană proactivă, cu abilități tehnice remarcabile și dornică să facă parte dintr-o echipă dedicată, te invităm să aplici pentru poziția de Tehnician de Mentenanță Linie Automată Vopsitorie. Așteptăm cu interes să ne cunoaștem