Tehnician Mentenanta - Craiova, România - Casa Noastra Qfort

    Casa Noastra Qfort
    Casa Noastra Qfort Craiova, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Cerinte

    Absolvent: studii medii/ superioare profil electric, electromecanic, automatizari, mecatronica;
    Experienta in domeniul mentenantei utilajelor industriale: minim 1 an;
    Cunostinte de baza: electrice si pneumatice;
    Cunostinte in automatizari de proces (reprezinta un avantaj);
    Abilitati: interpretare scheme electrice/ pneumatice, scheme I/O cu PLC-uri, analiza si detalii, capacitate de a sesiza defectiunile;
    Cunostinte operare PC;
    Cunostinte minime de limba engleza necesare pentru intelegerea specificatiilor tehnice ale echipamentelor;
    Bune calitati de organizare, planificare, perseverenta, comunicare si relationare, capacitate de lucru in echipa.
    Disponibilitate de lucru in schimburi.

    Descrierea jobului

    Intreprinde actiunile de mentenanta planificata, conform programarilor stabilite, precum si cele de mentenanta corectiva, la echipamentele din sectiile de productie;
    Exercita, in conditii de siguranta, diagnosticarea defectiunilor, rezolva problemele tehnice ale echipamentelor/ utilajelor prin interventie directa asupra lor si in timp util, apoi le repune in functiune;
    Verifica si completeaza raportul de defectiuni zilnice;
    Respecta procedurile de interventie la echipamente si procedura privind modul de lucru cu magazia de piese de schimb;
    Analizeaza cauzele defectiunilor majore si implementeaza contramasuri in scopul de a evita reaparitia defectiunilor;
    Urmareste si analizeaza piesele de schimb neconforme care reprezinta cauza functionarii defectuoase a echipamentelor;
    Verifica stocul actual al pieselor de schimb pentru echipamente si stabileste necesarul pieselor de schimb critice.

    Beneficii:

    Salariu atractiv;
    Bonus de performanta atractiv pentru atingerea obiectivelor sau a unor tinte prestabilite;
    Participarea la punerea in functiune a utilajelor noi aferente planului de investitii la nivel de fabrica;
    Oportunitati de dezvoltare prin participarea la traininguri specifice departamentului de mentenanta in domeniul electro-pneumatic, automatizari, etc.;
    Stabilitatea locului de munca;
    Un mediu de lucru dinamic, cu tehnologie de ultima generatie in domeniul CNC-urilor;
    Sansa unei cariere de succes intr-o companie nationala.