Proiectant industrial - Șura Mică, România - RPS – Robot Protection System Romania SRL

    RPS – Robot Protection System Romania SRL
    RPS – Robot Protection System Romania SRL Șura Mică, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Descrierea jobului

    – Proiectarea si construirea huselor de protectie ale roboților conform designului si specificatiilor tehnice utilizand un concept de proiectare 3D (Lectra sau Parasolid)
    – Clarificarea problemelor tehnice, contribuirea cu propriile idei si coordonarea specificatiilor de proiectare cu colegii
    – Proiectarea procesului de creare a huselor de protectie a robotilor si lucrarea la standardizare
    – Crearea modelelor si desenelor 3D
    – Sustinerea procesului de proiectare de la piese individuale pana la pregatirea productiei in serie
    – Revizuirea modelelor existente
    – Dezvoltarea huselor de protectie ale robotilor pe baza cerintelor / specificatiilor clientului
    – Prelucrarea independenta a proiectelor
    – Lucru in echipa, conform proceselor si orientat spre proiect
    – Dezvoltarea decupajelor initiale pana la elaborarea modelelor finale
    – Analiza proiectelor in ceea ce priveste fezabilitatea tehnica si economica
    – Mod de lucru structurat si ordonat
    – Asumarea responsabilitatilor

    Candidatul ideal

    – Experienta in industria textila
    – Absolvent de studii superioare tehnice: designer tehnic
    – Proiectare 3D
    – Cunoasterea programelor specifice: SolidWorks, Inventor, Lectra - constituie avantaj
    – Engleza - obligatoriu mediu/avansat
    – Germana - reprezinta avantaj
    – Abilitati esentiale: identificarea solutiilor tehnice, proactivitate, atentie la detalii, comunicare eficienta, seriozitate
    – Un stil de lucru independent, orientat spre obiective si echipa

    Oferta

    – Oferim o pozitie cu creativitate extinsa si oportunitati atractive de dezvoltare, in cadrul unui mediu corporativ
    – Atmosfera placuta de lucru
    – Contract de munca pe perioada nedeterminata
    – Pachet salarial motivant
    – Bonusuri de performanta
    – Bonusuri de sarbatori
    – Tichete de masa
    – Decontare transport