Bucharest

    Coordonator Autorizații/Reglementări Energie Verde - București, România - Renovatio Group

    Renovatio Group
    Renovatio Group București, România

    5 zile în urmă

    Renovatio Group este un lider inovator în domeniul energiei regenerabile, angajat să contribuie la un viitor sustenabil prin dezvoltarea și implementarea soluțiilor de energie verde. Suntem în căutarea unui Coordonator de proiect în energie regenerabilă pasionat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre dinamice.
    Responsabilități Principale:

    Coordonarea și gestionarea proceselor de obținere a avizelor, autorizațiilor și acordurilor necesare de la autoritățile statului român și de la civili, pentru proiectele de energie regenerabilă.
    Planificarea, execuția și monitorizarea proiectelor, asigurându-se că acestea sunt finalizate la timp, în cadrul bugetului alocat și conform specificațiilor tehnice.
    Lucru îndeaproape cu echipele de proiectare, tehnice și de teren pentru a asigura alinierea cu cerințele proiectului.
    Gestionarea relațiilor cu furnizorii și subcontractorii pentru achiziția de echipamente și servicii necesare proiectelor.
    Coordonarea și supravegherea proceselor de achiziție de terenuri necesare dezvoltării proiectelor.
    Deplasări frecvente și spontane în diverse locații pentru supravegherea directă a proiectelor și întâlniri cu părțile interesate.

    Cerințe:

    Studii de licență în energie regenerabilă sau într-un domeniu conex.
    Experiență relevantă în domeniul energiei regenerabile, inclusiv experiență anterioară în gestionarea proiectelor de energie verde.
    Cunoștințe avansate de AutoCAD și alte instrumente de proiectare tehnică.
    Excelente abilități de comunicare în limba engleză, atât verbal cât și în scris.
    Permis de conducere valid și disponibilitate pentru deplasări frecvente și spontane.
    Experiență în procurement, inclusiv achiziția de echipamente, terenuri și alte resurse necesare pentru proiecte.
    Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și de a gestiona mai multe proiecte simultan.

    Ce oferim?

    Oportunitatea de a contribui la dezvoltarea sustenabilă și la protecția mediului.
    Un mediu de lucru dinamic, cu oportunități de dezvoltare profesională.
    Pachet competitiv de salarizare.

    Cum aplicați?
    Vă rugăm să trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție, evidențiind experiența și competențele relevante pentru această poziție, la adresa de email .

  • IHM TOTAL CONSULT

    Procurement Business Assistant

    1 săptămână în urmă

    IHM TOTAL CONSULT București, România Full time

    Cautam Procurement Business Assistant pentru unul dintre clientii nostri, PPC SERVICII COMUNE (Enel Romania), unul dintre cei mai importanti operatori integrati de energie electrica si gaze din lume, precum si unul dintre cei mai importanti producatori de energie verde. · Te incu ...

  • ENGIE Bucuresti, România

    CHP & ENERGY EFFICIENCY SOLUTIONS EXPERT · CHP& ENERGY EFFICIENCY SOLUTIONS OFFICE · BUCURESTI · ENGIE BUILDING SOLUTIONS · La ENGIE, dorim să venim în întâmpinarea nevoilor clienților noștri și să îi ajutăm să își atingă obiectivele, într-un mod eficient. Căutăm oameni talentați ...