Sudor MIG-MAG - Ungheni - Vidrasau, România - EURO GAS SYSTEMS SRL

    EURO GAS SYSTEMS SRL
    EURO GAS SYSTEMS SRL Ungheni - Vidrasau, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Descriere
    Responsabilitati:

    Trebuie sa cunoasca procedeele pentru obtinerea imbinarilor sudate
    sudarea pieselor metalice de aceeasi compozitie chimica sau compozitii chimice apropiate, -imbinarea elementelor componente ale constructiilor metalice
    Pregateste si verifica aparatele de sudura;
    Potriveste piesele in vederea taierii sau sudarii;
    Curata si controleaza partile componente de eventualele defecte, impuritati;
    Regleaza tensiunea/intensitatea curentului electric;
    Consolideaza partile uzate prin acoperirea cu straturi de aliaje;
    Controleaza piesele finite utilizand dispozitive de masura specifice:
    Interpreteaza si utilizeaza documentatia tehnica;
    Se ingrijeste permanent de integritatea si buna functionare a uneltelor si dispozitivelor folosite in cadrul activitatii desfasurate

    Cerinte:

    Certificat de instruire sau experienţă anterioară de sudare / fabricaţie – MIG/TIG
    Cunoaşterea dispozitivului de tăiere cu plasmă, a dispozitivelor de măsurare şi a uneltelor manuale utilizate în fabricare
    Experiență/cunoștințe lăcătuserie
    Studii medii
    Bune cunoștințe de desen tehnic
    Disponibilitate la program prelungit
    Să știe să citească pe desenul tehnic dimensiunile și toleranțele și distanța dintre plan

    Beneficii:

    Oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si stimulant;
    Posibilitati de dezvoltare profesionala si traininguri specializate;
    Pachet salarial atractiv si bonusuri in functie de performanta;
    Beneficii suplimentare precum asigurare medicala privata si tichete de masa, transport asigurat, prime de Paste/Craciun

    Daca esti o persoana harnica, responsabila si dornica sa evolueze intr-un mediu de lucru competitiv, te invitam sa aplici pentru pozitia de Sudor la compania Euro Gas Systems.