Category Specialist - București, România - Dr. Max Romania

    Dr. Max Romania
    Dr. Max Romania București, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Care sunt responsabilitățile postului?

    Vei fi responsabil/ă de dezvoltarea și menținerea relației cu toți producătorii categoriei alocate;
    Vei pregăti analizele în vederea negocierilor cu producătorii produselor din categoria alocată;
    Vei optimiza portofoliul prin listarea, delistarea și inactivarea temporară de produse din categoria alocată;
    Vei concepe analiza de piață pentru produsele din portofoliu;
    Vei întocmi și derula comenzile de aprovizionare/ contractele de achiziție/ actele adiționale aferente în conformitate cu procedurile în vigoare;
    Vei dezvolta promoții împreună cu producătorii categoriei alocate pentru creșterea vânzării și diminuarea stocurilor;
    Vei evalua promoțiile efectuate și vei fi responsabil/ă de analiza eficientă a acestora;
    Vei urmări recuperarea investițiilor în promoții ale producătorilor din categoria alocată;
    Vei fi responsabil/ă de mercantizarea produselor la nivel de raft în toate farmaciile Dr. Max conform cu negocierile producătorilor și analizelor de profitabilitate;
    Vei implementa campanii de promovare pentru categoria alocată.

    Ce asteptăm de la tine?

    Să ai studii superioare finalizate;
    Să ai experiență în zona comercială și negociere de contracte;
    Să ai experiență pe o poziție similară/buyer minim 2 ani;
    Să ai responsabilitate asupra proceselor gestionate.
    Să fii orientat/ă spre rezultate și analiza de date.
    Să ai foarte bune abilități de comunicare, relaționare, planificare și prioritizare.
    Să ai inițiativă, dorință de rezolvare rapidă, corectă și completă a situațiilor.
    Să ai cunostințe avansate de MS Office (Excel, Word).
    Să ai cunoștințe de limba engleză (nivel mediu).

    Ce îți oferim?

    Mediu de lucru într-o companie stabilă de distribuție și retail farmaceutic cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi;
    Oportunitatea de a-ți crește cariera, de a te dezvolta și de a promova alături de o echipă de profesioniști;
    Mod de lucru hibrid și program de lucru flexibil;
    Investiție în dezvoltarea profesională și personală cu ajutorul programelor de training de specialitate, soft skills, management, access la platforma e-learning și Bookster;
    Pachet salarial format din salariu fix competitiv, bonusuri pentru recunoașterea performanței și portofoliu diversificat de beneficii;
    Zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, până la maxim 24 zile;
    Zile libere și sprijin financiar pentru evenimentele importante din viața ta și a familiei;
    Oferte speciale la achiziția de bunuri și servicii, asigurate de către partenerii companiei;
    Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale

    Dr. Max România, parte a Dr. Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din România, care oferă servicii integrate de import, distribuție și retail farmaceutic. Suntem ghidați de valori precum: grijă, curaj, orientare către clienți si responsabilitate și credem cu tărie că doar împreună construim o zi de mâine mai sănătoasă.