Cluj-Napoca

    Planificator senior - Cluj-Napoca, România - ULMA Packaging Production SRL

    ULMA Packaging Production SRL
    ULMA Packaging Production SRL Cluj-Napoca, România

    5 zile în urmă

    Ulma Packaging Production angajeaza Planificator senior. Avand rolul, de a coordona activitatile companiei cu privire la furnizarea si colectarea catre liniile de asamblare cu materii prime si consumabile.

    Cerinte:

    Absolvent studii superioare, profil tehnic;
    Utilizator expert a sistemului ERP de gestiune;
    Cunostinte foarte bune MS Office (Excel), ERP;
    Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (avantaj, cunoasterea limbii spaniole);
    Foarte buna capacitate de sinteza si analiza, rezolvare de probleme;
    Capacitate de a lucra cu obiective cantitate și calitative;

    Responsabilitati:

    Managementul planificarii productiei si realizarea previziunii vanzarilor.
    Managementul lansarii ordinelor de productie si prototipuri.
    Coordonarea activitatii de livrare a produselor finite si componentelor clientilor.
    Coordonarea activitatii si asigurarea existentei echipamentelor si utilajelor pentru zona de planificare.
    Coordonarea si participarea la incidentele interne legate de materia prima (specifiatii, timpi si cost).
    Mangamentul proiectelor destinate departamentului de planificare.
    Participarea la formularea procedurilor standard si instructiunilor de lucru.
    Definirea si urmareirea indicatorilor de performanta pentru departamentul de planificare.
    Gestionarea parametrilor de inventar si comandarea articolelor.
    Gestionarea comenzilor interne si externe.
    Gestiune BOM, schimburi de versiunie, schimburi de structuri productie.
    Verificarea si monitorizarea productiei, planifica incarcarea pe productie, masurarea inchidere OF-uri productie,
    Analizarea si eliberarea stocului pieselor fara miscare.
    Analizarea inventarului de materii prime si produse finitie.
    Gestioneaza comenzile PRP.

    Beneficii:

    Tichete de masă;
    Transport asigurat;
    Prime de sărbători;
    Primă de concediu de odihnă sau decontarea concediului;
    Abonament de servicii medicale;
    Programe și cursuri de dezvoltare personală și profesională.

  • Iuvare Academy

    Asistenți medicali Germania

    Iuvare Academy Cluj-Napoca, România Full time

    Învățați limba germană timp de 4 luni și câștigați până la 820 de Euro pentru fiecare lună de învățare , inclusiv certificatul de limbă B2 și recunoașterea profesională ca asistent medical generalist în Germania. · ÎNSCRIEȚI-VĂ ACUM: · Zbor gratuit spre Germania · Transfer gratui ...