micro & sme specialist - București, România - First Bank S.A.

    First Bank S.A.
    First Bank S.A. București, România

    3 săptămâni în urmă

    First Bank S.A. background
    În First Bank, obiectivul nostru este să oferim cele mai bune soluții financiare, susținute de tehnologie, personalizate de oameni.
    În Bucuresti, căutăm coleg/ă pentru poziția de MICRO & SME SPECIALIST
    Responsabilitati si atributii:

    Raspunde de studierea, aprobarea si sustinerea propunerilor de credit venite din Centrele de Afaceri in limita competentelor de aprobare;
    Ofera suport pentru SME Lending Officer si Relationship Manager pentru a gasi cea mai buna structura de finantare sau restructurare ;
    Ofera suport Unitatilor teritoriale Centrelor de Afaceri in atingerea bugetelor/ targete;
    Colaboreaza cu departamentele implicate in procesul de creditare IMM (juridic, administrare credite, credit, etc) ;
    Se implica in monitorizarea portofoliului de credite IMM : evolutia creditelor neperformante, evolutia creditelor noi si a celor existente ;
    In functie de nevoile identificate ale clientilor analizati propune dezvoltarea de noi produse si procese sau cai de imbunatatire a celor existente si normelor aferente ;
    Toate responsabilităţile ocupantului funcţiei sunt completate de procedurile şi regulamentele interne de lucru. Ocupantul funcţiei este responsabil de cunoaşterea şi actualizarea cunoştinţelor in acest scop ;

    Cerinte:

    Absolvent / masterand studii economice superioare ;
    Experienta de minim 3 ani in domeniul bancar;
    Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, inclusiv limbajul de specialitate;
    Cunoasterea avansata a pachetului Microsoft Office (Word,Excell, Power Point, Outlook Express),cunostinte avansate de operare pe calculator.

    Dacă și tu crezi în The American Way, hai să ne cunoaștem