Inginer constructor

    Inginer constructor - Marginea, România - GTM RUTIER SRL

    GTM RUTIER SRL
    GTM RUTIER SRL Marginea, România

    1 zi în urmă

    Descriere
    Candidatul ideal:

    Inginer absolvent al facultatii de constructii
    Cunostinte necesare privind calitatea in constructii
    Cunostinte privind legislatia in vigoare din domeniul constructiilor sunt obligatori
    Cunostinte cu privire la SSM, PSI, Protectia Mediului sunt necesare
    Cunostinte de operare pe calculator: Microsoft Office (Word, Excel), AutoCAD (reprezinta un avantaj)
    Capacitatea de a lucra in echipa, dar si individual
    Persoana orientata către rezultate
    Persoana cu bune abilitati de organizare, comunicare si planificare
    Experienta constituie un avantaj

    Descrierea jobului:

    Organizeaza activitatile in santier si fronturile de lucru in vederea incadrarii in termenul de executie
    Mentine relatia cu dirigintele de santier
    Propune optimizari de solutii fie in executie, fie in vederea cresterii calitatii lucrarilor/ diminuarii costurilor de executie si/sau optimizarii timpilor de executie
    Sesizeaza eventualele erori identificate in proiect si solicita proiectantului clarificari si/sau emitere de solutii tehnice
    Verifica si aproba punerea in executie a materialelor in conformitate cu prevederile caietului de sarcini
    Participa activ la intocmirea/actualizarea graficului de executie si urmareste respectarea acestuia
    Urmareste graficele de executie a subcontractorilor si incadrarea acestora in termenele de executie contractate
    Verifica situatiile de lucrari ale subcontractorilor din punct de vedere cantitativ si calitativ
    Verifica proiectul si listele de cantitati ale acestuia si participa activ la intocmirea cererilor de oferta in vederea contractarii executiei lucrarilor
    Coordoneaza si supravegheaza subcontractorii in santier
    Urmareste respectarea specificatiilor din proiectul tehnic de executie
    Raspunde pentru aplicarea prevederilor si masurilor privind securitatea si sanatatea in munca si a normelor PSI in cadrul santierului
    Raspunde de gestionarea aspectelor tehnice si administrative ale santierului
    Intocmeste lunar rapoarte de progres a executiei lucrarilor si prezinta planificarea lucrarilor pentru luna urmatoare
    Se ofera autoturism si toate resursele necesare desfasurarii activitatii + pachet salarial motivant.