PPC Specialist - București, România - Dr. Max Romania

    Dr. Max Romania
    Dr. Max Romania București, România

    2 săptămâni în urmă

    Dr. Max România, este în căutare de colegi pentru poziția de PPC Specialist în cadrul Departamentului Marketing & Customer Experience.
    Care vor fi responsabilitatile tale ?

    Vei planifica, crea și gestiona campanii PPC pe o varietate de canale;

    Vei supraveghea constant campaniile active și formularea de recomandări pentru optimizarea acestora;

    Vei lucra împreună cu responsabilul de conținut pentru designul reclamelor;

    Vei crea rapoarte detaliate despre rezultatele campaniei;

    Vei fi la curent cu modificările aduse în modul de operare al platformelor PPC;

    Vei oferi recomandări pentru optimizarea paginilor de destinație echipei tehnice;

    Vei fi responsabil cu administrarea canalelor de afiliere - organizarea intalnirilor saptamanale cu companiile de afiliere si administrarea contul;