Inginer proiectant instalatii electrice - Brașov, România - ICCO INSTAL

    ICCO INSTAL
    ICCO INSTAL Brașov, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Descrierea jobului :
    Realizează proiecte tehnice pentru instalaţii electrice:

    Studiaza tema de proiectare si preia datele necesare din teren;
    Dimensionează instalaţiile electrice aferente proiectului, elaboreaza solutii de proiectare;
    Întocmeşte documentaţia tehnică (partea scrisa si desenata);
    Intocmeste liste de cantitati, dispozitii de santier, caiete de sarcini, documentatii pentru avizare;
    Analizează şi verifică proiectul, asigurandu-se de corectitudinea acestuia;
    Realizeaza proiectul conform normativelor tehnice si a cerintelor de calitate;
    Asigura asistenta tehnica pe parcursul desfasurarii lucrarilor si realizeaza modificarile de rigoare;
    Participa la intalniri referitoare la prezentarea proiectului ;

    Candidatul ideal :

    Absolvent de studii superioare tehnice – specializarea electrotehnica/ electroenergetica/ electromecanica/ instalatii pentru constructii;
    Utilizator experimentat de AutoCAD/EPLAN/NEPLAN şi MS Office (Excel, Word);
    Experienta in proiectare instalatii electrice;
    Atent la detalii, cu o excelenta capacitate de analiza/sinteza, organizare si prioritizare;
    Motivat, dinamic si cu spirit de echipa;
    Disponibil pentru relocare în Braşov (pentru candidaţii care nu domiciliază în Braşov sau in zonele invecinate).