Bucharest

    Cards Antifraud Officer - București, România - LIBRA INTERNET BANK SA

    LIBRA INTERNET BANK SA
    LIBRA INTERNET BANK SA București, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    SCURTA DESCRIERE:
    Ca si Analist Antifraudă Carduri - Gambling, veți fi responsabil de detectarea, investigarea și prevenirea activităților frauduloase legate de utilizarea cardurilor domeniul jocurilor de noroc. Veți colabora strans cu departamentele interne și partenerii externi pentru a asigura conformitatea cu politicile și reglementările anti-fraudă. Salariul de incadrare pentru rolul de Antifraud Cards Analyst este in intervalul de lei brut silei brut, in functie de experienta profesionala si gradul de potrivire cu cerintele rolului.
    CERINTE:

    Experiență relevantă în domeniul antifraudă, preferabil în sectorul financiar sau al jocurilor de noroc.
    Cunoștințe solide despre procesele și practicile antifraudă, inclusiv înțelegerea tehnicilor și modelelor comune de fraudă în domeniul cardurilor.
    Abilități excelente de analiză și investigație, cu capacitatea de a interpreta datele și de a extrage concluzii relevante.
    Abilități puternice de comunicare și colaborare, cu capacitatea de a lucra eficient în echipă și de a comunica în mod eficient cu diverse părți interesate.
    Cunoștințe solide despre reglementările relevante privind jocurile de noroc și protecția consumatorilor constituie un avantaj.

    RESPONSABILITATI:

    Monitorizarea Tranzacțiilor:

    Supervizarea și analizarea tranzacțiilor realizate pe site-urile comerciantilor din categoria de jocurile de noroc, identificând modele suspecte sau comportamente neobișnuite.
    Implementarea și utilizarea unor instrumente de monitorizare avansate pentru detectarea tranzacțiilor frauduloase.

    Investigații și Analize:

    Conducerea investigațiilor privind tranzacțiile suspecte sau activitățile frauduloase, colaborând cu echipele interne și autoritățile competente.
    Analiza detaliată a informațiilor relevante și elaborarea rapoartelor complete privind activitățile frauduloase.

    Colaborare și Comunicare:

    Colaborarea strânsă cu departamentele interne, precum și cu Oragnizatiile de carduri, pentru a identifica și implementa soluții eficiente împotriva fraudei.
    Comunicarea regulată a descoperirilor și recomandărilor către conducerea superioară și alte echipe implicate.

    Dezvoltarea și Implementarea Politicilor Antifraudă:

    Participarea activă la dezvoltarea și actualizarea politicilor și procedurilor antifraudă specifice domeniului jocurilor de noroc.
    Asigurarea implementării efective a politicilor și procedurilor antifraudă în întreaga organizație.

    BENEFICII: Ce iti oferim
    Beneficii legate de timp:

    Program flexibil, inclusiv "Late Monday & Early Friday"
    Program de lucru hibrid
    Liber de ziua ta de nastere
    Concediu de studii
    Concediu sabatic, la implinirea a 5 ani in organizatie

    Beneficii financiare si abonamente:

    Tichete de vacantalei roluri de execuțieroluri manageriale)
    Tichete de masa (40 lei/zi)
    Prime de sarbatori
    Abonament medical la clinica privata premium Sanador
    Abonament la Bookster
    Pensie privata
    Ajutor pentru evenimente deosebite
    Costuri si dobanzi speciale la toate serviciile bancare

    Programe de dezvoltare personala si profesionala:

    Campionate de discursuri - Libra Voices
    Sesiuni de dezbateri - Debatable
    Programe sportive - Libra Energize
    Programe culturale - Libra Cultural
    Cursuri de dezvoltare personala, profesionala si de wellbeing