Locuri de muncă

    Terapeut SPA - Covasna, România - Turism Covasna SA

    Turism Covasna SA
    Turism Covasna SA Covasna, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 6 zile în urmă

    Descriere
    Candidatul ideal

    Calificari si educatie
    Esentiale:
    -Absolvent de liceu cu bacalaureat. Calificari/diplome/cursuri in masaj/terapii spa.
    Constituie un plus:
    -Studii superioare in kinetoterapie, fiziokinetoterapie, absolvent scoli/specializari in terapii complementare/alternative.

    Alte cerințe:
    -personalitate solara,pozitiva,cu foarte bune aptitudini de comunicare;
    -amabilitate, toleranta, calm, flexibilitate, asumarea responsabilitatilor;
    -rezistenta la stres-bune calitati fizice si dexteritate
    -empatie si grija deosebita pentru nevoile oaspetilor
    -pasiunea sau interesul pentru Wellness
    -Care iubesc provocarile si sunt gata sa incerce un domeniu nou, al starii de bine
    -Au obiceiuri de viata sanatoasa si isi construiesc un aspect fizic de care sunt mandri
    -Au suficienta flexibilitate pentru a performa dupa niste reguli.
    -Au respect pentru ospitalitate si un comportament impecabil.
    -Se pot dedica acestei profesii uneori si in zile de weekend.

    Descrierea jobului
    Treapeutul spa executa o varietate de servicii din menu-ul spa-ului, intr-un mod sigur si confortabil pentru oaspeti, raspunzand pe deplin nevoilor acestora.
    Serviciile spa individuale executate de terapeutul spa sunt in principal tehnici manuale de masaj, diverse aplicatii corporale sau de ingrijire a pielii si sunt destinate eliminarii stresului, optimizarii starii de sanatate prin creearea starii de bine a intregului organism.

    -executa toate activitatile cerute conform procedurilor interne ale spaului
    -aplica doar tratamentele/procedurile/tehnicile verificate, avizate si aprobate de Menagement/traineri
    -Sustine standardele de igiena si urmeaza intocmai reglementarile de securitate si sanatate
    -Raporteaza/coopereaza si asista cu privire la orice problema aparuta in spa.
    -Particpa la toate trainingurile decise de management conform orarelor stabilite.
    -Respecta dress cod-ul cerut de spa
    -Demonstreaza flexibilitate pentru realizarea orarului de lucru care sa asigure eficienta businessului.

    Beneficii:

    -Sansa de a te forma intr-un domeniu foarte indragit si apreciat, acela care ii invata pe oameni sa se mentina sanatosi
    -Pachet salarial atractiv