Customer Service Representative - București, România - ETEX BUILDING PERFORMANCE S.A.

    ETEX BUILDING PERFORMANCE S.A.
    ETEX BUILDING PERFORMANCE S.A. București, România

    1 săptămână în urmă

    Cautam o persoana cu experienta care sa se alature echipei de Customer Service sau chiar pe cineva la inceput de drum, cu experienta minima, dar care isi doreste cu ardoare sa se dezvolte si sa capete experienta intr-o organizatie multinationala.
    Ne uitam cu atentie la capacitatea de a gestiona relatia cu clientii, la a avea o atitudine deschisa si asumata, o persoana responsabila si organizata.

    Rol si responsabilitati

    Primeste si inregistreaza in SAP comenzile venite din partea Clientilor si comunica statusul comenzii partilor implicate in proces.
    Asigura suportul Echipa Comerciale cu privire la statusul comenzilor, modificari de comanda, plati in avans sau alte elemente legate de comanda.
    Proceseaza toate modificarile de comanda venite din partea Clientilor sau a Echipei Comerciale, conform procedurii interne.
    Se asigura de corectitudinea datelor preluate de la clienti si introduce in sistem toate datele necesare livrarii.
    Verifica tonajul comenzii si urmareste optimizarea greutatii acesteia, in conformitate cu regulile interne.
    Tine legatura cu toate departamentele implicate cu privire la informatiile necesare procesarii si livrarii comenzii (Planificare, Depozit, Transport).
    Emite facturi si facturi proforme (dupa caz) in SAP si le transmite catre clienti, la solicitarea Clientului sau a Echipei Comerciale.
    Urmareste modul de procesare al comenzilor si sesizeaza managerului direct orice abatere de la procedura.
    inregistreaza in SAP reclamatiile venite de la Clienti si urmareste activ procesul pana la solutionarea acestora.

    Cautam:
    O persoana cu studii studii superioare in domeniul Comunicarii, ASE, Stiinte...
    Limba engleza la nivel mediu – avansat.
    Competente de utilizare PC si a sistemelor informatice de lucru (Word, Excel, Outlook) nivel mediu-avansat.
    Demonstreaza abilitati de lucru in mod structurat, cu atentie la detalii si atentie distributiva.
    Este o persoana responsabila, cu bune abilitati de comunicare, rabdatoare, calma si orientata sa ofere persoanelor cu care lucreaza un suport cat mai bun.
    Are disponibilitatea de a asimila informatii noi si este o persoana cu un grad ridicat de autonomie.