Tehnician analist calitate – măsurători - Brașov, România - DRÄXLMAIER România

    DRÄXLMAIER România
    DRÄXLMAIER România Brașov, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    DRÄXLMAIER România background
    Căutăm un Tehnician analist calitate – măsurători (GOM) care să se alăture departamentului de Calitate.
    Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste

    Responsabilități:

    Răspunde solicitărilor de măsurare și analiză 3D, utilizând sistemul de masură Atos Scanbox;
    Efectueză măsurători conform planificării;
    Întocmește și interpretează rapoartele obținute în urma măsurătorilor;
    Răspunde pentru acuratețea și calitatea testelor și măsurătorilor.

    Cerințe:

    Studii medii/superioare tehnice;
    Experienta in domeniul automotive constituie un avantaj; Cunoștințe procese producție interior reprezintă un avantaj; Automotive core tools: SPC, MSA;
    Cunoștințe bune MS Office;
    Cunoștințe limba engleză nivel mediu; Cunoștințe limba germană reprezintă un avantaj;
    Capacitate de a lucra în echipă, inițiativă, rezolvare de probleme, bune abilități de comunicare, gândire analitică, flexibilitate.

    Beneficii:

    Training inițial;
    Posibilități de dezvoltare în carieră;
    Posibilitatea de a lucra intr-o echipă tânară și dinamică.