Arad

    Responsabil sectie productie - Arad, România - Bigas Adina Monica PFA

    Bigas Adina Monica PFA
    Bigas Adina Monica PFA Arad, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    Descriere
    Responsabil productie (cablaje & subansambluri electrice)
    Suntem în căutarea unui Responsabil de secție de producție cablaje și subansambluri electrice pentru a se alătura companiei noastre din Arad; profil operațional, cu background tehnic, va coordona activitatea de producție a unei echipe formată din 20 de persoane pentru o secție noua din cadrul întreprinderii existente.
    Din punct de vedere ierarhic, acesta va răspunde direct către Managementul general.
    Responsabilități:

    Coordonarea și supravegherea procesului de producție conform standardelor de calitate stabilite;
    Profil operațional, va fi capabil să organizeze și sa eficientizeze fluxul procesului productiv și să implementeze noi linii, când este necesar;
    Asigurarea respectării termenelor de livrare și a cantităților planificate;
    Supervizarea echipei de producție și asigurarea unui mediu de lucru eficient și sigur;
    Identificarea și implementarea continuă a îmbunătățirilor proceselor tehnologice și a fluxului de lucru;
    Colaborarea strânsă cu colegii tehnici și de calitate pentru a asigura conformitatea produselor finisate;

    Cerințe:

    Experiență anterioară într-o poziție similară, ideal intr-o firma similară;
    Cunoștințe tehnice în domeniul cablajelor și subansamblurilor electrice, capabil sa citească o schema electrică;
    Abilități de coordonare și implicare a personalului; organizare și rezolvare a problemelor;
    Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene strânse;
    Flexibilitate și orientare către rezultate;
    Cunoștințe de bază a limbii italiane sunt binevenite;
    Disponibilitate (câteva zile / an) pentru delegații ocazionale la sediul central din Italia;
    Studii tehnice de specialitate.

    Beneficii:

    Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și inovator;
    Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea și îmbunătățirea proceselor de producție;
    Formare în cadrul firmei mama și continua dezvoltare profesională;
    Pachet salarial motivant.

  • PORTA DOORS ROMANIA

    Controlor calitate

    PORTA DOORS ROMANIA Arad, România Full time

    CONTROLOR CALITATE · Scopul postului: Verificarea din punct de vedere calitativ a produselor realizate in sectia de Productie Sarcini si responsabilitati principale : - Verifica respectarea cerintelor de calitate a produselor finite; · - Verifica, parametrii fizici (dimensiuni, c ...

  • SC Frigoglass Romania SRL

    Logistics Specialist

    Găsit în: beBee S2 RO - 3 zile în urmă

    SC Frigoglass Romania SRL Timișoara, România Full time

    Frigoglass Romania angajeaza Logistics Specialist pentru departamentul Supply Chain. · Rolul principal al postului: · Planificarea, organizarea si monitorizarea transporturilor pentru bunurile achizitionate sau livrate de catre companie (materii prime, materiale si produse finite ...