Craiova

    Inginer Eletromecanic/Automatizari-Ramnicu Valcea - Craiova, România - PROHUMAN APT SRL

    PROHUMAN APT SRL
    PROHUMAN APT SRL Craiova, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Inginer Electromecanic/Inginer Automatizări
    Suntem în căutarea unui Inginer Electromecanic/Inginer Automatizări talentat și pasionat pentru a se alătura echipei noastre. Dacă aveți experiență în domeniul electromecanic și automatizări și sunteți dornic să vă dezvoltați cariera într-un mediu dinamic și inovator, aceasta este o oportunitate excelentă pentru dumneavoastră.
    Responsabilități:

    Dezvoltarea și implementarea sistemelor electromecanice și de automatizare;
    Experiență în coordonarea de echipe;
    Mentenanță corectivă și preventivă;
    Realizarea analizelor și testelor pentru a identifica și rezolva problemele tehnice;
    Elaborarea și implementarea planurilor de mentenanță preventivă și corectivă;
    Colaborarea strânsă cu echipa de producție pentru a asigura funcționarea optimă a echipamentelor și sistemelor;
    Monitorizarea performanței sistemelor și identificarea oportunităților de îmbunătățire;
    Documentarea și raportarea activităților și rezultatelor obținute.

    Cerințe:

    Diplomă de licență în domeniul ingineriei electrice, mecanice sau automatizărilor;
    Experiență relevantă în proiectarea și implementarea sistemelor electromecanice și de automatizare;
    Cunoștințe solide în domeniul electricității, mecanicii și automatizărilor;
    Abilități excelente de rezolvare a problemelor și analiză tehnică;
    Capacitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient cu colegii și clienții;
    Atenție la detalii și orientare către rezultate;
    Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit) reprezintă un avantaj.

    Beneficii:

    Oportunitatea de a lucra într-un mediu inovator și dinamic;
    Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea și implementarea soluțiilor tehnice avansate;
    Program de lucru flexibil și pachet salarial competitiv;
    Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră;

    Dacă sunteți un profesionist dedicat și pasionat de domeniul electromecanic și automatizări, vă invităm să aplicați pentru acest post. Alăturați-vă echipei noastre și contribuiți la dezvoltarea și implementarea soluțiilor tehnice inovatoare