Braşov

    Excavatorist - Brașov, România - S.C. ALSTOM TRANSPORT S.A

    S.C. ALSTOM TRANSPORT S.A
    S.C. ALSTOM TRANSPORT S.A Brașov, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    La Alstom, înțelegem rețelele de transport și ceea ce mișcă oamenii. De la trenuri de mare viteză, metrouri, și tramvaie, până la sisteme la cheie, servicii, infrastructură, semnalizare și mobilitate digitală, oferim clienților noștri diverși cel mai larg portofoliu din industrie. În fiecare zi, pestede colegi deschid drumul către o mobilitate mai ecologică și mai inteligentă la nivel mondial, conectând orașele pe măsură ce reducem carbonul și înlocuim mașinile.

    Ai putea fi Excavactoristul cu normă întreagă în zona Brașov pe care îl căutăm?

    Rolul tău viitor:
    Accepta o nouă provocare și aplica experiența de conducere a vehiculelor feroviare și certificarea într-un nou domeniu de ultimă oră. Vei raporta lui Relu și vei lucra alături de colegii săi profesioniști și dedicați.

    Responsabilitati :
    · Responsabil pentru manevrarea/utilizarea instructionala pe santier a utilajului excavator cu/ fara cale dubla de rulare autorizat ISCIR pentru operatii de ridicare si prevazut cu accesoriile pebtru lucrari de ridicare si lucrari de excavare
    · Sprijinirea echipei din care face parte, la lucrari, daca se impune
    · Intretinerea zilnica si inspectia utilajului inainte de inceperea lucrarilor
    · Semnalarea si prevenirea tuturor situatiilor periculoase aparute la utilaj
    · Instalarea stalpilor cu dispozitivele de ridicat
    · Manevrare excavatorului autorizat ISCIR pentru operatii de ridicare atat in santer cat si in depozite
    · Operare utilaj autorizat AFER la lucrari de instalare catenara de pe CF si dupa caz, de testare si punere in functiune catenara si energo-alimentare
    · Opereaza utilajul la tot restul de lucrari de instalare specifice electrificarii ferovoare
    · Realizarea normei de lucru in intervalul de timp stabilit de Seful de Santier si Managerul de Cosntructii
    · Asigura suport echipei de instalari in cadrul operatiilor executate in site, functie de experienta si calificare atunci cand este nevoie pentru a asigura finalizarea lucrarilor in timp conform specificatiilor din contract

    Prețuim pasiunea și atitudinea decât experiența. De aceea, nu ne așteptăm să ai fiecare abilitate. În schimb, am enumerat câteva despre care credem că vă vor ajuta să reușesti și să te dezvolti în acest rol:

    Cerinţe privind studiile:
    · Studii medii
    · Certificarea AFER pentru manevrarea vehiculelor feroviare
    · Experienţa recunoscuta in conducerea vehiculelor
    · Autorizarea pentru manipularea dispozitivelor de ridicare constituie un avantaj
    · Spirit de echipa
    · Muncitor si motivat
    · Flexibilitate si Mobilitate (posibil schimburi de noapte)
    · Atitudine receptiva

    Lucruri care credem ca te-ar incanta:

    Alătura-te într-o călătorie transformatoare de-a lungul vieții – industria feroviară este aici pentru a rămâne, astfel încât să poti crește și dezvolta noi abilități și experiențe de-a lungul carierei.

    De asemenea te vei:

    - Bucura de stabilitate, provocări și o carieră pe termen lung, fără rutine zilnice plictisitoare
    - Vei lucra cu cele mai recente standarde din industria feroviară
    - Vei colabora cu echipe transversale și colegi de ajutor
    - Vei contribui la proiecte inovatoare

  • RENTUTIL S.R.L.

    Excavatorist

    RENTUTIL S.R.L. Brassó, România Full time

    Cerinte: · -experienta in domeniul utilajelor terasiere · -permis conducere cat B · -disponibiliate lucru la program prelungit( 10 ore) · Beneficii: · -salarizare proportionala cu munca depusa · -decontare transport domiciliu-santier · -sambata si sarbatorile legale pe care accep ...