Responsabil Recepție - Brașov, România - PedMind Care - Dr. Alina Rîcean

    PedMind Care - Dr. Alina Rîcean
    PedMind Care - Dr. Alina Rîcean Brașov, România

    4 săptămâni în urmă

    Responsabil Recepție - Clinica Medicală – 1 Job Full Time (L-V -8 h/zi) + 1 Job PartTime (L-V – 4/6 ore/zi)

    Hai in echipa noastră

    Suntem în căutarea a doua persoane organizate și dedicate pentru a se alătura echipei noastre în calitate de Responsabil Recepție al clinicii de psihiatrie pediatrică si psihologie - Pedmind Care by Dr. Alina Rîcean.

    Clinica noastra are ca misiune să aducă o schimbare pozitivă în viețile copiilor și familiilor lor, ajutându-i să navigheze provocările vieții cu speranță și încredere.

    Ne mândrim cu o echipă multidisciplinară de excepție, a cărei armonie și echilibru contribuie la furnizarea de servicii de sănătate mintală de cea mai înaltă calitate, respectând cele mai riguroase standarde internaționale. Prin expertiza diversificată a specialiștilor noștri, oferim o abordare complexă și integrată, asigurând suportul și îndrumarea necesare pentru atingerea celor mai bune rezultate terapeutice.

    #grija#sanatatemintala#profesionalism

    Responsabilități:

    Primirea cordială a pacienților și a familiilor în clinica noastră, oferindu-le o experiență de primire caldă și confortabilă.

    Furnizarea de informații clare și precise pacienților cu privire la programările lor
    Inregistrarea pacientilor in sistemul informatic si verificarea si arhivarea documentelor necesare inainte de consultatii
    Pregătirea și actualizarea documentelor de înregistrare și a formularelor necesare dupa consultatii si de cate ori este necesar

    Gestionarea apelurilor telefonice și a corespondenței
    Coordonarea și comunicarea cu personalul medical pentru a asigura o coordonare eficienta a programărilor și a necesităților pacienților
    Întreținerea unui mediu de lucru ordonat și curat în zona de recepție și a sălii de așteptare.
    Oferirea de asistență administrativă, inclusiv gestionarea documentelor și a registrelor medicale în conformitate cu standardele de confidențialitate și reglementările legale.

    Cerințe:

    Experiență anterioară într-un rol similar într-o clinică medicală sau mediu medical este un avantaj
    Diploma de asistent medical constituie un avantaj
    Cunostinte bune de operare calculator si telefon
    Studii medii finalizate cu diploma de bacalaureat
    Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă.
    Abilitatea de a invata rapid noi aplicatii
    Atitudine prietenoasă, empatică și profesională în interacțiunea cu pacienții și colegii.
    Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și solicitant.
    Abilitatea de a gestiona situații stresante și de a rămâne calmă și concentrată.
    Organizare și atenție la detalii.
    Respectarea confidențialității și a eticii profesionale.

    Program

    1 persoană - Program de lucru full time (8 ore/zi) de Luni pana Vineri;
    1 persoană - Program de lucru part time (4/6 ore/zi) de Luni pana Vineri;

    Oferim:

    Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare
    Bonus de performanta
    Oportunități de dezvoltare profesională
    Un mediu de lucru profesionist si prietenos
    Program de lucru full time (8 ore/zi) in 2 schimburi de Luni pana Vineri;
    Contract de muncă pe perioadă determinată

    Dacă esti pregătit să te alături unei echipe care face o diferență reală în comunitate și contribuie la imbunatatirea sănătății mintale a copiilor și adolescenților, te rugăm să aplici.
    Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem