Târgovişte

    Dispecer transport - Târgoviște, România - OEPIA SRL

    OEPIA SRL
    OEPIA SRL Târgoviște, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Suntem în căutarea unei persoane organizate, orientata către detalii și capabila să gestioneze fluxul de transport într-un mod eficient și profesionist.
    BENEFICII
    În echipa noastră te vei bucura de:

    salariu competitiv
    tichete de masa
    decont de combustibil
    prime de sărbători
    teambuilding-uri și evenimente de companie
    echipamente performante de lucru

    RESPONSABILITĂȚI

    Planificarea si organizarea transporturile de marfuri atat pentru flota proprie cat si pentru cele efectuate de terti-prestatori;
    Comunicarea constanta cu soferii, pentru a monitoriza si actualiza starea transporturilor;
    Preluarea si comunicarea tuturor informatiilor in ceea ce priveste cursa (modalitate, orar de incarcare/ descarcare, etc);
    Rezolvarea eficienta a oricaror probleme sau intarzieri care pot aparea pe parcursul transportului;
    Colaborarea stransa cu departamentele interne pentru a asigura o coordonare optima a operatiunilor de transport;
    Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
    Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor de transport;
    Ghidarea si urmarirea statusului comenzii pe tot parcursul cursei;
    Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat;
    Optimizeaza rutele pentru maximizarea veniturilor si reducerea costurile de transport, km/gol;
    Gestionarea parcului auto (mentine relatia cu companiile de asigurari, companiile de leasing, service-urile auto, tine evidenta documentelor autovehiculelor – ITP, roviniete, CASCO si RCA).

    APTITUDINI

    Absolvent studii medii sau studii superioare;
    Experienta anterioara in domeniul logisticii sau al transporturilor, minim 1 an;
    Cunostinte a legislatiei europene in domeniul transportului rutier de marfuri;
    Abilitati excelente de comunicare si organizare
    Capacitatea de a lucra sub presiune si de a gestiona multiple sarcini simultan;
    Abilităţi foarte bune de utilizare a computerului (Word, Excel);
    Flexibilitate in programul de lucru, inclusiv disponibilitate pentru ore suplimentare la nevoie;
    Permis conducere categoria B.

    Activitatea se desfaşoară la biroul din Crevedia, Dâmbovița.

  • Bertschi Romania SRL

    Sofer Profesionist 40T C/E Contract German

    Găsit în: beBee S2 RO - 6 zile în urmă

    Bertschi Romania SRL Ploiești, România Full time

    Bertschi AG este un lider de piață în serviciile de transport intermodal în industria produselor chimice. Căutăm conducători profesioniști cu experiență în Comunitatea Europeană, vorbitori de limba Engleză sau Germană pentru transportul de mărfuri ADR și non-ADR, în divizia lichi ...