Bucharest

    Microbiologist Technician - București, România - ZENTIVA S.A.

    ZENTIVA S.A.
    Descriere
    Microbiologist Technician
    Candidatul ideal
    - Studii medii de specialitate : Liceu de Biologie / Chimie sau Scoala Postliceala Farmacie;
    Minim 1 an experienta in domeniile biologie, chimie.
    - Spirit de echipa
    - Creativitate
    - Rezistanta la lucrul sub presiune
    - Abilitati de comunicare
    - Rigurozitate
    - Capacitate de analiza
    - Buna cunoastere a activitatii dintr-un laborator de microbiologie ( de preferat)
    - Cunostinte operare PC (MS Office)
    Descrierea jobului

    Gestionare activitati suport monitorizare microbiologica

    - receptie probe de monitorizare microbiológica (verificare formate completate cu date primare, verificare inregistrari LIMS, receptie si incubare probe)

    Gestiune medii de cultura, consumabile, reactivi utilizati in testarea microbiologica:
    Prepararea mediilor de cultura:
    Verificarea/calibrarea balante si pH-metre si introducerea in sistemul informatic LIMS a acestora
    Completarea registrelor de evidenta a utilizarii echipamentelor
    Introducerea datelor primare, a echipamentelor utilizate si a rezultatelor obtinute (acolo unde este cazul) in sistemul informatic LIMS
    Completarea tuturor formatelor procedurate ce asigura trasabilitatea analizelor.
    Prelevare probe de apa purificata din cadrul laboratorului de microbiologie
    Completarea Rapoartelor de Analiza, cand este necesar
    Completarea foilor de lucru furnizate de sistemul informatic LIMS