Analist servicii client - Prejmer, România - RUBITECH ROMANIA S.R.L.

    RUBITECH ROMANIA S.R.L.
    RUBITECH ROMANIA S.R.L. Prejmer, România

    5 zile în urmă

    Descriere
    Job Description: Analist Servicii Client
    Compania noastra cauta un Analist Servicii Client dedicat si pasionat de interactiunea cu clientii pentru a se alatura echipei noastre dinamice. Daca esti o persoana comunicativa, empatica si iti place sa gasesti solutii rapide la probleme, aceasta pozitie ar putea fi potrivita pentru tine.

    Responsabilitati:
    Mentinerea relatiei cu clientii (inregistrare comenzi client in SAP, confirmarea acestora, creare note de livrare).
    Plasarea comenzilor catre furnizorii de componente.
    Crearea comenzilor de productie.
    Intocmire planificarea productie si urmarirea finalizarii comenzilor in timp util.
    Creare livrari IC din depozitul extern.

    Receptioneaza apelurile si e-mailurile de la clienti si ofera suport in rezolvarea solicitarilor acestora.
    Analizeaza nevoile clientilor si ofera solutii personalizate pentru a asigura satisfactia acestora.
    Colaboreaza cu departamentele interne pentru a solutiona problemele clientilor in mod eficient.
    Monitorizeaza si evalueaza nivelul de satisfactie al clientilor pentru a identifica posibile imbunatatiri.

    Cerinte:

    Experienta anterioara in servicii clienti reprezinta un avantaj / minim 3 ani in domeniul vanzari, logistica, achizitii .
    Studii superioare.
    Cunostinte operare SAP.
    Cunostinte de limba engleza
    Abilitati excelente de comunicare si relationare interpersonala.
    Implicare si spirit de initiativa.
    Capacitatea de a lucra sub presiune si de a gestiona situatii tensionate cu calm.
    Cunostinte solide de operare PC si abilitati de utilizare a aplicatiilor de birou.

    Beneficiile de a lucra ca Analist Servicii Client in cadrul companiei noastre includ un mediu de lucru dinamic si prietenos, oportunitati de dezvoltare profesionala si personala, precum si recunoasterea eforturilor depuse. Daca esti dornic sa faci parte dintr-o echipa orientata catre clienti si sa contribui la mentinerea unor standarde ridicate de servicii, te asteptam sa aplici pentru aceasta pozitie impreuna cu:

    Pachet salarial motivant.
    Tichete de masa 35 lei/zi lucrata.
    Prima de Paste/Craciun.
    Decontare costuri transport.