Inginer imbunatatire continua - Ploiești, România - Wingsrom Flying Quality Products SRL

    Wingsrom Flying Quality Products SRL
    Wingsrom Flying Quality Products SRL Ploiești, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Descriere
    Inginer imbunatatire continua

    Descriere:

    Wingsrom Flying Quality este o companie cu sediul în Negoiesti, Parc Industrial DIBO, Prahova, specializată în prelucrări mecanice. De peste 12 ani, oferim servicii de prelucrari metalice pentru industria aerospace in mod special.
    Suntem o companie în creștere, căutam un Inginer Îmbunătățire Continuă orientat spre rezultate pentru a se alătura echipei noastre.
    Veți fi responsabil pentru identificarea și implementarea oportunităților de îmbunătățire a proceselor de prelucrare mecanică.

    Responsabilități:

    Identificarea și analiza zonelor cu probleme în fluxurile de producție
    Dezvoltarea și implementarea de soluții de îmbunătățire a proceselor
    Colaborare cu echipele de producție și inginerie pentru a implementa soluții
    Monitorizarea și măsurarea eficacității soluțiilor implementate
    Menținerea la curent cu cele mai noi tehnici de îmbunătățire continuă

    Cerințe:

    Diplomă de licență în inginerie mecanică sau o disciplină similară
    Minimum 2 ani de experiență în industria prelucrărilor mecanice
    Cunoștințe solide de principii și tehnici de îmbunătățire continuă
    Abilități analitice și de rezolvare a problemelor bine dezvoltate
    Abilități excelente de comunicare și interpersonale