Manager de proiect instalatii electrice - Brașov, România - WORKFORCE GROUP

    WORKFORCE GROUP
    WORKFORCE GROUP Brașov, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Descriere
    Candidatul Ideal
    Candidatul ideal prezinta aptitudini de organizare, spirit de echipa si bune abilitati de comunicare.Cerinte:

    Absolvent al unei facultati cu profil de specialitate in instalatii electrice sau inginer in domeniu electric;

    Experienta in constructia de instalatii electrice;

    Management de echipa si buget;

    Foarte bune abilitati de coordonare, relationare, comunicare;

    Experienta in pozitita de Manager de Proiect in domeniu de minimum 5 ani;

    Atitudine proactiva, dorinta de a invata;

    Abilitati bune de relationare cu conducerea, colegii, beneficiari si contractorii;

    Cunoasterea si gestionarea programelor PC ( WORD , EXCEL , AUTOCAD , OUTLOOK );

    Cunoasterea foarte buna a legislatiei in domeniul instalatiilor electrice;

    Capacitatea de a gestiona proiectele firmei, subantreprenorii, inchiriatii, sefii de echipa, furnizorii;

    Permis de conducere cat. B

    Descrierea jobului

    Supravegheaza si coordoneaza atat echipele proprii cat si activitatea subcontractantilor;

    Studiaza planurile si proiectele, propune optimizarile si asigura punerea lor in aplicare;

    Planifica, organizeaza si monitorizeaza intreaga activitate din santier si raspunde de rezultate, de calitatea lucrarilor si de incadrarea in termenele de executie stabilite;

    Asigura utilajele si sculele necesare activitatii din santier , raspunde de exploatarea si intretinerea acestora;

    Identifica neconcordantele intre proiect si situatia din teren;

    Efectueaza verificarea calitatii lucrarilor executate impreuna cu dirigintii de santier, conform procedurilor tehnice de control al calitatii;

    Intocmeste documentatia de calitate aferenta lucrarilor executate (Cartea Tehnica a Constructiei);

    Convoaca factorii implicati in derularea fazelor determinante;

    Mentine permanent relatia cu beneficiarul, autoritatile publice, furnizorii de materiale si servicii, etc;

    Intocmeste si urmareste graficul de executie pentru santier;

    Intocmeste necesar de materiale pentru santier si lansare comenzi;

    Stabileste cantitatea si frecventa materialelor care trebuie livrate pe santier;

    Participa la sedintele de santier;

    Intocmeste situatii de lucrari si verifica situatii de lucrari intocmite de subantreprenori;

    Raspunde de respectarea termenelor asumate de comun acord cu conducerea firmei;

    Raspunde de gestionarea cheltuielilor/veniturilor;

    Raspunde de respectarea normelor de calitate implementate la nivelul firmei.