Dezvoltator web - București, România - Employment Center Ro

    Employment Center Ro
    Employment Center Ro București, România

    2 săptămâni în urmă

    Suntem în căutarea unui Web Developer pasionat și talentat pentru a se alătura echipei noastre și pentru a contribui la dezvoltarea și îmbunătățirea continuă a platformei noastre de recrutare. Acest rol implică crearea și întreținerea unui mediu online eficient și intuitiv, care să faciliteze procesul de recrutare pentru compania noastră și pentru clienții noștri. Candidatul ideal va fi un programator experimentat, cu abilități excelente de dezvoltare web și o înțelegere solidă a tehnologiilor și limbajelor de programare relevante.
    Responsabilități:

    Dezvoltarea și implementarea funcționalităților noi pe platforma noastră de recrutare, în conformitate cu cerințele și specificațiile stabilite.
    Colaborarea cu echipa de proiect pentru a înțelege cerințele și obiectivele, și pentru a propune soluții tehnice eficiente și scalabile.
    Îmbunătățirea continuă a performanței și a experienței utilizatorului pe platformă, prin optimizarea codului și a funcționalităților existente.
    Testarea și depanarea aplicațiilor web pentru a identifica și remedia erorile sau problemele tehnice.
    Asigurarea securității și confidențialității datelor utilizatorilor și a altor informații sensibile pe platformă.
    Documentarea adecvată a codului dezvoltat și a procesului de dezvoltare, pentru a ușura colaborarea cu membrii echipei și pentru a facilita mentenanța ulterioară.
    Monitorizarea și evaluarea tendințelor și a noilor tehnologii în domeniul dezvoltării web, pentru a propune și implementa îmbunătățiri continue ale platformei noastre.

    Cerințe:

    Experiență demonstrată în dezvoltarea web, cu focus pe crearea și întreținerea de aplicații web complexe.
    Cunoștințe solide de programare în limbajele de bază, cum ar fi HTML, CSS și JavaScript, dar și experiență cu framework-uri și biblioteci moderne, cum ar fi , sau
    Experiență în lucrul cu baze de date relaționale și non-relaționale, precum MySQL, PostgreSQL, MongoDB etc.
    Abilități bune de analiză și de rezolvare a problemelor, cu atenție la detalii și orientare către rezultate de calitate.
    Capacitatea de a lucra eficient în echipă, comunicare excelentă și capacitatea de a colabora cu membrii din diferite departamente.
    Experiență în dezvoltarea și optimizarea aplicațiilor web pentru performanță și securitate.
    Diplomă în informatică, inginerie software sau domeniu similar (este un avantaj, dar nu este obligatorie).