Ploieşti

    Laborant determinari fizio-mecanice - Ploiești, România - British American Tobacco Romania Investment SRL

    British American Tobacco Romania Investment SRL
    British American Tobacco Romania Investment SRL Ploiești, România

    1 săptămână în urmă

    British American Tobacco Romania Investment SRL background
    Descriere
    Responsabilitati Principale:

    Executarea zilnica a activitatii de control al calitatii si operarea aparatelor de masura si control, contribuind la atingerea calitatii cerute de standardelele BAT;
    Introduce si verifica acuratetea datelor in LIMS si in alte baze de date QA;
    Realizeaza controlul vizual al calitatii produsului de pe piata (masuratorile lunare RQA);
    Supravegheaza calitatea produselor conform protocoalelor si metodelor de inspectie in scopul reducerii riscului ca produsele care au depasit limitele de acceptabilitate sa fie livrate in piata;
    Monitorizeaza si masoara parametrii fizici corespunzatori nervurilor din tutun, Fibex si tutun taiat conform protocolului si metodelor de inspectie pentru secti;
    Furnizeaza informatiile necesare catre personalul de productie pentru ajustarea procesului si imbunatatirea calitatii produsului;
    Asigura operarea si calibrarea zilnica a aparatelor si echipamentelor de masura si control pentru sustinerea activitatii de control a produsului;
    Informeaza permanent personalul din productie cu datele la zi privind calitatea produselor asigurandu-se de constientizarea acestuia privind importanta calitatii produsului finit;
    Monitorizeaza in mod continuu activitatea de productie informand departamentele de productie despre incadrarea produselor (tutun/ tigarete/ filtre) in limitele de proces;
    Inregistreaza, comunica si urmareste procesul de verificare a produsului neconform;
    Autorizeaza masuratorile zilnice din laborator si din sectiile de productie;
    Efectueaza inspectii de calitate pentru productii noi si teste (NPI, MQS, etc.);
    Efectueaza masuratori specifice pentru materialele receptionate;

    Cerinte Esentiale:

    Absolvent al liceului industrial tehnic sau al unei facultati de inginerie chimica industriala/ tehnologie;
    Cel putin 1 an experienta intr-un serviciu ce necesita lucrul cu aparate de masura si control;
    Cunostinte de operare pe calculator nivel mediu (MS Office);
    Cunostinte de limba engleza (nivel mediu);
    Cunostiinte operare aparatura de laborator;

    Ce beneficii iti oferim daca vei face parte din cadrul echipei noastre:

    Salariu de baza atractiv la care se adauga si ore suplimentare platite dublu;

    Tichete de masa;

    Tichete de vacanta;

    Transport: asigurat de companie pe rutele din interiorul municipiului Ploiesti si decontat pentru cei ce locuiesc in afara orasului;

    Bonus anual;

    Bonus pentru rezultate deosebite;

    Revizuire anuala de salariu in functie de performanta;

    Bonusuri de Paste si de Craciun;

    Servicii medicale private pentru angajat si 3 dependenti;

    Plan Pensie privata - Pilonul III

    Abonament 7card pentru activitati sportive.

    De asemenea, alaturi de noi vei avea parte de:

    Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica si in continua dezvoltare;

    Un plan individual de training si dezvoltare;

    Un mediu de lucru care incurajeaza atat dezvoltarea profesionala cat si cea personala;

    Acces la cantina moderna de la sediul fabricii;

    Programe de wellbeing dinamice si interactive;

    Evenimente atractive pentru angajati;

    Stabilitate la locul de munca;

    Posibilitatea de aplicare si promovare pe scara tehnica de dezvoltare.