Front desk officer
Târgu-Mureş

    Front desk officer - Târgu Mureș, România - MAURER IMOBILIARE MUREȘ

    MAURER IMOBILIARE MUREȘ
    MAURER IMOBILIARE MUREȘ Târgu Mureș, România

    5 zile în urmă

    Descriere
    MAURER IMOBILIARE ANGAJEAZA FRONT-DESK OFFICER
    Candidatul ideal - Abilitati excelente de comunicare si relationare; - Competente solide de comunicare orala si scrisa in limba romana si limba engleza; - Cunoștințe de operare în MS Office (Word și Excel); - Persoana sociabila, cu o atitudine pozitiva si spirit de echipa; - Capacitate de organizare și planificare; - Persoana organizata si metodica, proactiva; - Minim un an experienta intr-un post similar.
    Responsabilitati principale: - Interfata in relatiile cu clientii, furnizorii si colaboratorii firmei prin preluarea apelurilor telefonice din tara si strainatate; - Primirea si indrumarea vizitatorilor in companie, lamurirea aspectelor cu privire la solicitarile acestora; - Preluarea de documente, mesaje telefonice si expedierea corespondenteil; - Raspunde de intampinarea clientilor in zona de receptie; activitati de protocol; - Administreaza obiectele de inventar din cadrul departamentului; - Intampinarea vizitatorilor (potentiali angajati, clienti, parteneri de afaceri etc.) si asigurarea protocolul aferent; - Activităţi administrative: fax, email şi operare PC; - Administrarea diverselor evidente si baze de date; - Raspunde de pastrarea si alocarea cheilor si documentelor aferente masinilor din parcul auto.
    Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate și în deplină confidențialitate.Compania își rezervă dreptul de a testa competențele declarate de către candidați.Prin aplicarea la postul publicat candidatii isi exprima acordul cu privire la prelucrarea si procesarea datelor cu caracter personal.