Economist / Contabil - București, România - West Credit Finance IFN SRL

    West Credit Finance IFN SRL
    West Credit Finance IFN SRL București, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Cerinte:

    Studii superioare cu specializare economica/contabilitate;
    Cunostinte de contabilitate si fiscalitate;
    Cunostinte legislatia muncii;
    Cunostinte operare SAGA - reprezinta un avantaj
    Capacitate de asimilare a modificarilor legislative aplicabile in domeniul contabil si fiscal
    Cunostine operare PC;
    Spirit antreprenorial, initiativa, dinamism, flexibilitate;
    Capacitate de organizare şi prioritizare a activităţilor;
    Integritate morală, conştiinciozitate;
    Persoană dinamică, entuziastă, perseverentă;
    Simt analitic;
    Bune abilitati de comunicare, rezolvare a problemelor si inovare;
    Capacitate de analiza, evaluare, corelare si sinteza a informatiilor;

    Descrierea jobului
    Evidenta si efectuarea platilor catre furnizori si se asigura de corectitudinea sumelor facturate;
    Evidenta debitorilor si creditorilor;
    Verificarea si operarea documentelor primare;
    Verificarea inregistrarilor contabile;
    Verificare tranzactii clienti;
    Verificare comisioane platite si incasate in relatia cu Clientii;
    Inregistrari contabile;
    Suport pentru celelalte departamente privind solicitari financiar contabile;
    Intocmire rapoate de analiza solicitate de echipa de management;
    Raspunde de analiza lunara a conturilor si asigura suport pentru intocmirea declaratiilor fiscale:
    Participă la proiecte speciale de optimizare a activităților conform cerințelor legale sau de grup;
    Pregătește și transmite informațiile/situațiile solicitate în cadrul misiunilor de audit extern sau intern;

    Beneficii
    Contract de munca pe o perioada nedeterminata;
    Traininguri;
    Oportunitatea de invatare si devoltare intr-un mediu profesionist;
    Acces la pregatire de specialitate si posibilitatea de a evolua profesional;
    Salariu fix, competitiv, plus bonusuri de performanta;
    Candidatul ideal
    Candidatul Ideal
    Eşti o persoană comunicativă?
    Vrei un job dinamic?
    Îţi doreşti independenţă financiară?
    Cauţi, nu doar un loc de muncă, ci şi un parcurs frumos pentru cariera ta profesională?
    Alătură-te echipei WestCredit