Medic laborator - Drobeta-Turnu Severin, România - LABORATOARELE SYNLAB SRL

    LABORATOARELE SYNLAB SRL
    LABORATOARELE SYNLAB SRL Drobeta-Turnu Severin, România

    2 săptămâni în urmă

    Medic laborator Supervizare, efectuare si validare analize de laborator in conformitate cu standardele in vigoare Cerinte

    Studii superioare de specialitate – specialist medicina de laborator
    Aviz de libera practica medicala
    Experienta constituie avantaj
    Cunostinte operare PC
    Cunoasterea limbii engleza nivel mediu (avantaj)
    Abilitati de organizare si comunicare, spirit de echipa, disponibilitate, responsabilitate, eficienta. Responsabilitati

    Executa si raspunde de executarea corecta a analizelor de laborator conform procedurilor specifice (hematologie, microbiologie);
    Coreleaza, valideaza si semneaza rezultatele determinarilor efectuate in cadrul departamentului;
    Cunoaste si aplica cerintele sistemului de management al calitatii conform standardelor in vigoare IS;
    Verifica buletinul de analize pentru validitatea si corectitudinea datelor continute si dispune masurile necesare in cazul constatarii unor neconcordante.

    Biolog/ Biochimist medical specialist/principal - departament biochimie / imunologie
    Cerinte:

    Absolvent al Facultatii de Biologie, Chimie;
    Certificat de membru OBBCSSR vizat pe anul in curs;
    Aviz de Libera Practica;
    Experienta in cadrul unui laborator de analize medicale- Departamentul de biochimie /imunologie;
    Cunostinte de operare PC;
    Persoana meticuloasa si atenta;
    Inalt simt de raspundere;
    Capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate;
    Persoana disciplinata, responsabila si capabila sa lucreze in echipa.

    Responsabilitati:

    Efectuarea analizelor de biochimie / imunologie si validarea rezultatelor in sistemul informatic;
    Efectuarea calibrarilor, rularea controlului intern si extern de calitate pentru analizele de laborator;
    Mentinerea inregistrarilor conform standardelor de calitate;
    Respectarea termenelor de executie ale analizelor;
    Controlul si asigurarea bunei intretineri si exploatari a aparatelor din dotarea laboratorului;
    Identificarea neconformitatilor, analiza cauzei si luarea masurilor corective.

    Asteptam CV-urile dvs.

    Informatiile pe care le colectam despre candidati in ceea ce priveste recrutarea: