Locuri de muncă

    Manager Financiar - Blejoi, România - LEDMAX ELECTRONICS

    LEDMAX ELECTRONICS
    LEDMAX ELECTRONICS Blejoi, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Manager Financiar (on-site)
    LedMax Electronics este în căutarea unui Manager Financiar pentru a se alătura echipei noastre.
    Dacă aveți o pasiune pentru zona financiară și vă place să lucrați într-un mediu dinamic, această poziție ar putea fi potrivită pentru dumneavoastră.

    Responsabilități:

    Gestionarea tuturor aspectelor financiare ale companiei: P&L, stabilirea unui mod de lucru și a direcțiilor/traiectoriilor în conformitate cu datele financiare si evolutia pietei, samd;
    Elaborarea și monitorizarea bugetelor, îmbunătățiri continue pe baza informațiilor financiare;
    Analiza datelor financiare pentru a oferi rapoarte precise și recomandări strategice;
    Pregatirea, intocmirea si sustinerea rapoartelor cu privire la situatia financiara si a tendintelor pe termen mediu – lung;
    Suport continuu pentru echipa de management în dezvoltarea de planuri comerciale;
    Dezvoltarea de modele financiare, întocmirea rapoartelor contabile precum și a altor rapoarte/proiecții pe baza analizelor efectuate;
    Stabilirea și întocmirea diferitelor înregistrari, declaratii și planuri de profit.
    Colaborarea strânsă cu toate departamentele pentru a asigura o comunicare eficientă și atingerea obiectivelor companiei.

    Cerințe:

    Experiență anterioară într-o poziție similară - minim 5 ani;
    Excelente abilități de analiză și interpretare a datelor financiare;
    Experiență în utilizarea ERP, Data Warehouse, Excel Visual Basic, Powerpoint etc;
    Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene limită strânse;
    Experiență în proiecte cu fonduri europene/nerambursabile – constituie avantaj;
    Cunoștințe solide de contabilitate și finanțe;
    Abilități excelente de comunicare și leadership.

    Beneficii:

    Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și în continuă dezvoltare;
    Posibilitatea de a contribui la creșterea și succesul companiei;
    Contract pe perioada nedeterminată, prime de sărbători, precum și alte beneficii suplimentare.