Timişoara

    Junior SSM - Timișoara, România - SMITHFIELD ROMÂNIA SRL

    SMITHFIELD ROMÂNIA SRL
    SMITHFIELD ROMÂNIA SRL Timișoara, România

    1 săptămână în urmă

    Smithfield România este lider de piață în domeniul creșterii animalelor și cel mai mare producător de carne de porc din România. Misiunea companiei este aceea de a contribui cu succes la revitalizarea pieței cărnii de porc din România și de a oferi clienților și consumatorilor o gamă largă de produse sigure și calitative, sub brand-urile Comtim și Elit. Ca urmare a investițiilor de peste 600 millioane $ până în prezent, Smithfield România a dezvoltat un model de business integrat de succes, "de la fermă până la consumatorul final", care include producţia de furaje, operaţiunile de creştere porcină şi o divizie de procesare a cărnii proaspete și mezeluri, ce oferă consumatorului final produse de cea mai bună calitate. Ne desfășurăm operațiunile într-un mod sustenabil, cu respect față de angajații noștri, de resursele naturale și față de viitor

    ► Alătură-te unei mari echipe internaționale
    ► Oferim stabilitate și numeroase posibilități de dezvoltare a carierei.
    ► Suntem o companie în continuă creștere și dezvoltare.
    Cerinte:

    Studii superioare tehnice;
    Cunostinte de legislatie/ reglementari SSM;
    Experienta de minim 1 an in domeniul SSM;
    Cunostinte de limba engleza;
    Operare PC: Word, Excel, Power Point;
    Adaptabilitate la situatii neprevazute;
    Gandire si capacitate de analiza si sinteza;
    Spirit de ordine si disciplina;
    Bune abilitati de organizare si comunicare.

    Responsabilitati:

    Monitorizeaza activitatile de prevenire si protectie, in conformitate cu legislatia specifica in vigoare;
    Ajuta la evaluarea riscurilor privind securitatea si sanatatea angajatilor si elaboreaza un plan si instructiuni de prevenire si protectie;
    Verifica aplicarea reglementarilor legislative in vigoare;
    Coordoneaza programul de conformare cu cerintele legale de medicina muncii: control medical periodic, fise de aptitudii, etc.;
    Ajuta la intocmirea si monitorizarea planul de prevenire si protectie, bazat pe evaluarea riscurilor;
    Verifica aplicarea masurilor prevazute in planul de prevenire si protectie;
    Ajuta la cercetarea si analiza incidentelor, la intocmirea planului de actiuni corective/preventive;
    Verifica implementarea actiunilor preventive, corective in urma auditurilor interne, externe, controale ale autoritatilor;
    Ajuta la elaborarea si desfasurarea programului de instruire-testare la nivelul unitatii;
    Controleaza continuu modul de respectare/ aplicare a normelor de securitate si sanatate in munca prin audituri interne efectuate cu regularitate;
    Coordoneaza si urmareste implementarea programelor de imbunatatire pe linie SSM.

    Beneficii:

    Salariu atractiv, scutiri de taxe conform noii legi de impozitare aplicata industriei alimentare;
    O masă caldă asigurată de companie (felul I, felul II);
    Tichete de masa-30 lei;
    Prime de Paște și de Crăciun;
    Transport asigurat din Timisoara si unele zone limitrofe;
    Pachet cu carne proaspătă de porc de Crăciun;
    Asigurare medicală pentru a efectua anumite investigații la o clinica privată de sănătate;
    Beneficii sportive;
    Ore suplimentare plătite conform legislației;

    *Prin transmiterea CV-ului dvs pentru aceasta pozitie sunteti de accord cu preluarea si prelucrarea informatiilor personale, ce vor fi accesate de persoanele responsabile cu procesul de recrutare in cadrul companiei Smithfield Romania.
    Informatiile din CV vor fi utilizate numai in scopul recrutarii, vor ramane confidentiale si vor fi stocate timp de 6 luni. Prin transmiterea datelor dvs. personale sunteți de acord cu utilizarea acestora in scopul recrutarii in cadrul grupului Smithfield din Europa si US.