Tehnician reparatii placi electronice - Râșnov Romacril, România - WORKFORCE GROUP

    WORKFORCE GROUP
    WORKFORCE GROUP Râșnov Romacril, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Esti pasionat de electronica? Iti plac activitatile ce necesita multa atentie si indemanare? Atunci te invitam sa aplici la postul propus de noi. Cautam o persoana dedicata si responsabila pentru pozitia de tehnician reparatii.
    Cerinte:

    Studii medii – profil tehnic
    Cunostinte medii – limba engleza
    Cunostinte instrumente masura: osciloscop, multimetru
    Certificare IPC - avantaj
    Cunostinte de electrónica, electrotehnica si automatizari
    Aptitudini de citire a schemelor electronice;
    Experienta in domeniul productiei de placi electronice (de preferinta)

    Responsabilitati:

    Sa asigure respectarea procesului de reparatie in accord cu documentele existente si cerintele clientului.
    Sa manipuleze toate componentele electronice in accord cu standardele ESD, MSD
    Sa urmareasca documentatia si sa se asigure ca produsele sunt reparate in mod corect(lipiturile ,rotatia/plasarea/polaritatea,)..
    Sa se asigure ca timpul de reparatie este folosit in mod adecvat si redus la minim.
    Sa anunte supervizorul imediat ce descopera o problema
    Depisteaza, efectueaza diagnoza si remediaza problema

    Beneficii:

    Bonus de prezenta;
    Bonus de calitate si productivitate;
    Tichete de masa in valoare de 40 lei/zi;
    Tichete cadou cu ocazia sarbatorilor;
    Transport asigurat/ decontat
    Prima de Paste, Vacanta, Craciun;
    Al 13-lea salariu;
    Oportunitati de invatare si dezvoltare;
    Program flexibil (1 sau 2 schimburi)
    Abonament servicii medicale private.

    Asteptam sa te cunoastem