Contabil Sef - Cluj-Napoca, România - MEDICOVER Romania

    MEDICOVER Romania
    Faci si tu lucrurile cu drag, atentie si fara grija de a nu gresi? Iti doresti sa te dezvolti intr-o companie cu renume la nivel international? Te asteptam in echipa noastra

    Despre viitorul coleg. Cunostinte, experienta:

    Minim 5 ani experienta in contabilitate pe o pozitie similara;
    Certificare CECCAR
    Facultate cu profil financiar contabil – Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune;
    Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate;
    Capacitate de analiza si interpretare a rezultatelor financiar-contabile;
    Cunostinte bune de utilizare Excel
    Limba engleza nivel mediu constituie avantaj
    Spirit de initiativa si orientare spre rezultate;
    Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

    Descrierea jobului. Despre rol:

    Gestioneaza contabilitatea companiei, finalizand cu inchiderea balantei de verificare;
    Supervizeaza inregistrarea urmatoarelor documente in contabilitate conform reglementarilor in vigoare si a procedurilor interne, respectiv:
    a. Facturile fiscale primite de la furnizori;
    b. Tranzactiile aferente avansurilor - deconturilor de cheltuieli curente;
    c. Extrasele bancare;
    Verifica si inregistreaza facturile fiscale emise clientilor;
    Mentine evidenta si arhiveaza documentele financiare cu care opereaza;
    Verifica documentele justificative care urmeaza a fi inregistrate in contabilitate din punct de vedere legal si al respectarii procedurii interne de achizitii produse/servicii/utilitati;
    Participa la intocmirea situatiilor financiare lunare, trimestriale si anuale, la termenele stabilite de prevederile legislative in vigoare si de Grup;
    Raspunde de corectitudinea si legalitatea documentelor justificative;
    Participa la inventarierea anuala a patrimoniului si urmareste modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
    Intocmeste periodic rapoarte statistice catre BNR si Institutul de Statistica;
    Pregateste si depune periodic declaratiile fiscale catre autoritati (D112, D100, D390, D101, SAF-T etc);
    Participa activ la procesul de audit intern si extern;
    Realizeaza lunar reconcilieri pe conturi bilantiere;
    Intocmeste alte situatii solicitate de catre managementul companiei.

    Ce oferim?

    Oportunitatea de a-ti construi o cariera in cadrul unei companii internationale, mari si dinamice, aflata in crestere continua;
    Posibilitatea de a lucra si a te dezvolta alaturi de o echipa tanara, numeroasa si orientata catre performanta;
    Salariu net motivant, tichete de masa si decont de transport.