manager soluții arhitecturale - Odorheiu Secuiesc, România - COLOR METAL SRL

    COLOR METAL SRL
    COLOR METAL SRL Odorheiu Secuiesc, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    MANAGER DEPARTAMENT SOLUȚII ARHITECTURALE

    Atribuțiile viitorului coleg:

    Prospectează și identifică proiecte în domeniul construcțiilor în vederea promovării și vânzării produselor pentru învelitori, sisteme de fațade, sisteme pluviale din cupru, aluminiu, titan-zinc;
    Dezvoltă și menține portofoliul de clienți B2B;
    Consiliează clienții pentru alegerea celor mai potrivite soluții pentru nevoile lor, contribuie la elaborarea de oferte cu cerințe tehnice speciale, urmărește procesul de vânzare;
    Colaborează cu echipele de vânzări, service și marketing, menține relațiile cu furnizori;
    Întreține baza de date privind clienții, registrul proiectelor și al referințelor, strânge, sistematizează și updatează în mod continuu informațiile și cunoștințele tehnice privind soluțiile tehnologice aplicate în acest domeniu;
    Inițiază diversificarea gamei de produse, propune managementului investiții specifice.

    Cerințe:

    Studii superioare de preferat în inginerie în construcții, arhitectură sau domenii conexe;
    Experiență de minim 2 ani de inginer tehnic si/sau asistență clienți în activități pre-vânzare;
    Cunoștințe tehnice solide, capacitatea de a înțelege specificațiile proiectelor de construcții;
    Abilități excelente de comunicare și negociere, planificare și organizare;
    Permis de conducere categoria B și disponibilitatea pentru deplasări în țară;
    Cunoașterea și utilizarea limbii engleze într-o măsură suficientă de a înțelege și reda întrucțiuni și informații tehnice.

    Ce oferim:

    Oportunitatea de a lucra într-o companie muticulturală, aflată în expansiune din industria metalelor neferoase;
    Un pachet salarial competitiv: salariu fix, bonusuri de performanță, tichete de masă, asigurare medicală privata;
    Posibilitate de a se dezvolta profesional, participare la traininguri de specializare, programe de instruire;
    Posibilitatea de a lucra in mod hibrid;
    Mașină de serviciu, laptop, telefon.