Economist

    Economist - Mioveni, România - Farplas & Smart Solutions

    Farplas & Smart Solutions
    Farplas & Smart Solutions Mioveni, România

    6 zile în urmă

    Farplas and Smart Solutions este o companie multinationala in industria automotive, parte a grupului Farplas Turcia si a grupului Delta Invest Romania.
    Venim cu un concept inovator si tehnologie de ultima generatie pe piata romaneasca in domeniul injectie mase plastice, furnizand produse de top pentru cele mai cunoscute companii in domeniul auto. Ne marim echipa si cautam coleg/a in departamentul Financiar/Contabil in functia de Economist:

    Profilul candidatului:

    Studii superioare finalizate in domeniul economic;
    Cunostinte avansate si experienta in contabilitate, ;
    Engleza nivel mediu (scris/vorbit)
    Buna cunoastere a pachelui MS Office (in special Excel);
    Gandire analitica si rezolvare dе probleme;
    Atentie la detalii si acuratete in analiza si raportarea datelor contabile;
    Capacitate de organizare si prioritizare;
    Capacitate de analiza si sinteza;
    Abilitatea de a lucra atat independent cat si in echipa;

    Responsabilitati:

    Realizarea activitatilor contabile in mod independent si inregistrarea tuturor tranzactiilor aflate in derulare;
    Participarea la procedurile de inventariere ale societatii;
    Arhivarea documentelor contabile;
    Pregatirea si participarea la inchiderile lunare si anuale;
    Alte activitati specifice domeniului financiar-contabil;
    Oferirea de soluții eficiente pentru rezolvarea problemelor identificate.